Ekonomika

Držte náklady na teplo na uzdě

Okna VEKRA komfort

Cítíte, že pouštíte teplo pánu bohu do oken? Pozorujete to i na vyúčtování za energie, které vám dělá větší a větší díru do rozpočtu? Pak zřejmě nastal čas zamyslet se nad tím, jestli vaše okna nepotřebují vyměnit! Výměna oken je totiž prvním krokem k úspoře za teplo.

Někdy totiž i zdánlivě funkční okna, která jste si před pár lety pořídili, nemusí mít o moc lepší tepelně izolační vlastnosti než třeba ta původní, za která jste je vyměnili.

„Ověřili jsme si, že i když se okna papírově prokazují stejnými vlastnostmi, je mezi nimi velký rozdíl. To se týká životnosti, ovládání, ale hlavně úspory energie,“ popisuje Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, předního českého výrobce oken a dveří, který dále dodává: „Stará nebo nekvalitní okna způsobují velké úniky tepla. Do bytu jimi táhne, jsou zkroucená, nejdou seřídit, mají často nevyhovující kování i těsnění, a navíc jsou špatně namontovaná. V rodinném domě uteče takto 40 % a v bytě i 50 % tepla.“

Okna VEKRA Natura

Kromě samotných oken a dveří o úsporách na vytápění rozhoduje také jejich odborná montáž!

Certifikované dodávce oken a dveří na klíč věří VEKRA natolik, že nabízí zákazníkům, kteří pořízením nových oken a dveří neušetří alespoň 30 % energie na vytápění za topnou sezónu 2022/23, náhradu nákladů na spotřebu tepla. Podmínky jsou přitom jednoduché – uzavřít smlouvu o dílo na dodávku a montáž oken a dveří VEKRA z jakékoliv produktové řady, zvolit zasklení trojsklem, které je dnes už samozřejmostí, a vyměnit všechna okna v bytě, případně všechna okna a vchodové dveře v rodinném domě. Pokud uzavřete smlouvu do 15. září a montáž se uskuteční do konce října, můžete se do akce zapojit. Jde o ambiciózní akci, která kromě samotného přínosu v podobě zkvalitnění bydlení a úspor nákladů na teplo, přinese i zajímavé mapování bytů a domů a jejich úsporách.

-red-

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*