Ekonomika, Infoservis

Jsme soběstační a vyrábíme, ale prodeje klesají

Výrobce stavebních hmot Lias Vintířov zatím nemusí tlumit výrobu, i když i na něj začínají dopadat důsledky koronavirové krize. Podle generálního ředitele Rudolfa Borýska je pro chod firmy důležité, že není přímo závislá na dovozu materiálu z ciziny.

„Ukazuje se, že funguje už jen výroba, kde jsme soběstační v České republice. Na jedné straně je to energetika, ale také výroba stavebních hmot. Samozřejmě do chvíle, než nás někdo zavře zvenku, například dojde železo. Ale základní výroba, v našem případě Liaporu, funguje, protože jsme závislí jen sami na sobě,“ řekl Borýsek.

Podle Borýska ale začínají prodeje klesat. „Jde o to, jak dlouho to vydržíme. Až se dostaneme do situace, jako je automobilový průmysl, kdy už není co prodat komu, tak budeme muset skončit taky,“ uvedl.

Firmy ve Svazu podnikatelů ve stavebnictví proto jednají s představiteli státu o tom, jak udržet stavebnictví a stavební výrobu v činnosti. I ve výrobě v Liasu Vintířov jsou opatření na ochranu lidí před nákazou. Zaměstnanci nosí roušky, které si z velké části pořídili sami, byť se podle Borýska už zásobování ochrannými pomůckami začíná zlepšovat.
 

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*