Ekonomika, Infoservis

Mošnovské cargo má už silnici i inženýrské sítě

Příprava území pro stavbu multimodálního carga v blízkosti mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava opět pokročila. Společnost Swietelsky stavební zde dokončila za více než 21 milionu korun technickou a dopravní infrastrukturu pro plánovaný výrobní a logistický areál.

„Práce, které začaly koncem února, tedy krátce před propuknutím koronavirové pandemie, jsme zvládli v plánovaném termínu 190 dnů. Největší trable nám nakonec způsobily nezvykle deštivé jarní a letní měsíce, které zemním pracím neprospívají. Ale tým pod vedením stavbyvedoucího Tomáše Šeda si poradil i s tím, a dílo jsme dokončili a předali včas,“ říká Dávid Mravec, vedoucí obchodu ostravské oblasti závodu Dopravní stavby Morava společnosti Swietelsky stavební.

Součástí stavby byla dvousetmetrová komunikace se dvěma pruhy a zpevněnými krajnicemi a sjezdem k budoucímu logistickému parku. Vybudoval se i chodník, splašková a dešťová kanalizace, vodovod, plynovod nebo veřejné osvětlení. Kvůli trase silnice se upravovala také stezka pro chodce a cyklisty.

Investorem stavby dokončené infrastruktury byl Moravskoslezský kraj. Investorem výstavby samotného mošnovského logistického areálu, který má vzniknout ve čtyřech etapách během tří let, pak bude skupina PST-Invest. Do regionu by měl rojekt přinést další ekonomické podněty a investice a pomoci i rozvoji místního letiště.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*