Ekonomika

První chytrá celoskleněná zasedací místnost na světě

Kolín nad Rýnem, 25. října 2022 – Společnost LIKO-S, přední výrobní a stavební rodinná firma ze Slavkova u Brna, představila na mezinárodním veletrhu ORGATEC novou revoluční zasedací místnost OASIS®. Jedná se o světově první chytrou celoskleněnou zasedací místnost se zaoblenými rohy.

OASIS kombinuje jedinečný organický design s průlomovými technologiemi a výjimečnou akustikou. Zaměstnancům poskytne klidné a tiché pracovní prostředí i špičkové technologie, díky kterým budou více soustředění a ještě produktivnější.„Už 30 let se snažíme dělat věci jinak a být nejlepší. A stejně jsme přistoupili i k novému systému OASIS. Naším posláním je vytvářet lepší budovy pro lidi a přírodu, a právě proto jsme vyvinuli skutečně jedinečné řešení kancelářských prostor. Vytvořili jsme oázu ticha a krásy, která nabízí ty nejlepší podmínky pro tvorbu i spolupráci, a to na, jakkoliv rušném pracovišti. Je to taková Tesla mezi zasedačkami, protože nabízí jedinečný uživatelský prožitek – od otevření dveří až po konec jednání,“ komentoval Jan Musil, výkonný ředitel společnosti LIKO-S.

Na wellbeing a pohodlí zaměstnanců dohlíží OASIS tím nejlepším, co svět chytrých technologií nabízí: bezklíčové odemykání, patentovaný oboustranný rezervační displej integrovaný do dveří, automatické osvětlení a větrání nebo interaktivní obrazovka SMART-I-WALL s digitální asistentkou, která upozorní na konec rezervace i objedná kávu. LIKO-S získal pro OASIS celkem 3 různé patenty. Jeden z nich se týká právě unikátního řešení designových dveří, jež mají přímo v sobě zabudované technologie, proto není třeba vypínačů nebo fyzických panelů. V neposlední řadě poskytuje OASIS analýzu životního prostředí a obsazenosti v reálném čase. Na vývoji spolupracoval LIKO-S s českým startupem Spaceti. „Naše technologie zajišťují jednoduché digitální rezervace místností a mobilní přístup, automaticky počítají osoby v zasedačce a díky analýze životního prostředí hlídají zdravé podmínky pro produktivní práci,“ řekl Max Verteletskyi, CEO společnosti Spaceti.

Kromě funkčnosti nabízí systém OASIS také nadčasový a modulární design, který pro LIKO-S navrhlo Studio Reaktor. Architekt Jakub Heidler jej popisuje jako „transparentní ladnou bublinu, která vás z kanceláře přenese do jiného světa, vytváří pohodu a prostor k nerušenému jednání, přemýšlení, brainstormingu. Čisté detaily, oblé rohy a gradient umocní minimalistický design. Bublinu můžeme nafouknout dle individuální potřeby, je přizpůsobivá, vynikne svou elegancí.“ Jedinečný design podtrhují ručně foukaná křišťálová svítidla, stmívatelné inteligentní sklo po celém obvodu i unikátní, zaoblené bezrámové zpracování skleněných příček. Nové inovativní kancelářské řešení představila společnost LIKO-S na mezinárodním veletrhu ORGATEC v Kolíně nad Rýnem. Na největším veletrhu pro moderní kanceláře a jejich vybavení se firma představila poprvé.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*