Ekonomika

Regata Čechy: hotelnictví, rekreace i nákupy

Čtyřhvězdičkové hotely Port u Máchovo jezera a Horizont v Peci pod Sněžkou asi není třeba dlouze představovat. Jejich majitelem a provozovatelem je společnost Regata Čechy, a.s. Ovšem výčet jejích aktivit je mnohem delší.

Portfolio aktivit

Hlavní činností této ryze české firmy je správa a provoz vlastních nemovitostí. Mimo již zmiňované hotely se jedná o šestici obchodních domů v Praze, které jsou soustředěny při velkých sídlištích: OD Čílova (Praha 6), OD Visla (Praha 8), OD Ládví (Praha 8), OD Luka (Praha 13), OD Tempo (Praha 4) a OD Centrum (Praha 4). Zde obchodníkům a poskytovatelům služeb pronajímá prostory pro jejich prodejny a provozovny. „Přestože popularita e-shopů roste, naše obchodní domy tím zatím nejsou ohroženy. Nacházíme se v docházkové vzdálenosti cílových zákazníků, často rovněž na klíčových dopravních uzlech hlavního města. Typické je, že se v nich lidé zastaví cestou z práce, aby si nakoupili zboží denní potřeby a využili služby, které je pohodlnější mít v blízkosti bydliště. Zkrátka představujeme nákupy za rohem,“ komentuje Viktor Šedivý, předseda představenstva Regata Čechy, a.s.

Součástí akciové společnosti je také firma Regata Máchovo jezero, a.s., která zajišťuje pravidelnou prázdninovou lodní dopravu na Máchově jezeře, vlastní flotilu čtyř motorových lodí, provozuje zde i vyhlídkové plavby. V jejím majetku a správě je rovněž dokský autokemp Klůček.

„Portfolio našich aktivit, ani vlastněných a spravovaných nemovitostí, se v současnosti nechystáme rozšiřovat. Soustředíme se především na péči o ty stávající a o zlepšování kvality našich služeb,“ vysvětluje Viktor Šedivý.

Investice navzdory dvěma covidovým rokům

Covidové roky společnost přestála a nebyly likvidační, přesto, jako většina podnikatelských subjektů, i ona zaznamenala ztráty. „Podnikáme odpovědně, myslíme na rezervy a jsme velmi obezřetní. To nám jistě mnohokrát pomohlo. Tuto dobu jsme využili k zefektivnění některých činností,“ objasňuje Viktor Šedivý.

V současnosti Regata Čechy pracuje na přípravě investic do svého majetku. „V letošním roce se intenzivně zaměřujeme na oblast úspory energií tak, aby zvyšování cen plynu a elektrické energie mělo co nejmenší ekonomický dopad na naši společnost. Velkým úkolem budoucích let je pak rekonstrukce hotelu Horizont,“ uvádí Viktor Šedivý.  

Růžová budoucnost tuzemského cestovního ruchu

Ve společnosti Regata Čechy jsou přesvědčeni, že potenciál domácích i zahraničních zákazníků je značný a v dalších letech může růst až na čísla z roku 2019. Co se ovšem mění, jsou nároky klientů, kteří vyžadují stále kvalitnější služby. „Hotelnictví má šanci na velmi dobrou budoucnost, stavět by mělo především na domácích hostech. Dobrým marketingem je pak třeba přilákat zahraniční turisty. Zastáváme názor, že moderní komunikační nástroje jsou efektivní, ale to nejdůležitější představují špičkové služby a na nich postavená dobrá pověst,“ říká Viktor Šedivý.

Polovinu příjmů hotelů tvoří firemní klientela. Zájem těchto zákazníků se kvůli dvěma pandemickým letům snížil, ale během první poloviny letošního roku opět narůstá. „Menší i větší firmy se vracejí k pořádání svých akcí, očekáváme, že se brzy poptávka vrátí k době před koronavirem. Česká republika je navíc považována za bezpečnou destinaci, proto máme důvod předpokládat, že bude opět na vzestupu i kongresová turistika se zahraniční účastí,“ předpokládá Viktor Šedivý.

Podpora projektu Czech Specials

Partnerský projekt agentury na podporu cestovního ruchu CzechTourism a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky si předsevzal ambici zviditelnit jedinečnost a svébytnost české kuchyně, v tradičním i moderním pojetí, a podporovat její renomé mezi širokou veřejností. Součástí je také podpora podniků, které takové pokrmy nabízejí. Mezi ně se řadí hotely Port a Horizont. „Do projektu Czech Specials jsme se zapojili rádi. Domníváme se totiž, že česká kuchyně je součástí našeho národního bohatství, které stojí za to si hýčkat,“ uzavírá Viktor Šedivý.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*