Ekonomika

Servis MEWA, to je ochrana životního prostředí v praxi

První nákladní vůz na vodík jezdí ve Švýcarsku

MEWA jako poskytovatel textilních služeb nabízí čistící utěrky v systému pro opakované použití již 113 let. Ochrana životního prostředí a šetrné zacházení se zdroji jsou pro nás prioritou již více než 30 let. To se týká jak výrobních procesů, tak samotných produktů a služeb. Pro podnik je jedním z nejdůležitějších úkolů neustálý vývoj environmentální techniky. Není náhodou, že byl společnosti MEWA, jako první v oboru textilních služeb, udělen v roce 1997 mezinárodní ekologický certifikát podle normy ISO 14001.

První nákladní auto s vodíkovým pohonem

MEWA je v ohledu udržitelnosti a šetrného zacházení se zdroji neustále průkopníkem. Jako první německá společnost je MEWA aktuálně mezi padesátkou vybraných podniků, které využívají v každodenním provozu jedno z nejmodernějších vodíkových nákladních vozidel na světě. V praxi to znamená, že MEWA jezdí na švýcarských silnicích s nulovými emisemi. Tento projekt je jedinečný díky využití zeleného, CO2 neutrálního vodíku.

K jeho výrobě se používá CO2 neutrální elektřina z vodních elektráren. Emise z kamionu se tedy skládají výhradně z čisté vodní páry. Celkem sedm vodíkových nádrží garantuje dojezd více než 400 km.

Výrobní procesy šetrné k životnímu prostředí

Při praní v rámci servisních služeb podporuje MEWA na šetrné zacházení se zdroji. Čisticí utěrky lze vyprat a znovu až 50krát použít.

MEWA také podporuje odpovědný přístup k životnímu prostředí svými ekologickými výrobními procesy, rekuperací tepla, termickým využitím nečistot vzniklých praním, čištěním odpadních vod, recyklací surovin a v neposlední řadě prostřednictvím technicky propracovaného kaskádového systému hospodárného využívání vody.

Čisticí utěrky MEWA lze vyprat a znovu použít až 50krát. Při přepravě a skladování produktů spoléhá na textilní pytle na prádlo a odolné kontejnery SaCon. To znamená, že je společnost MEWA vždy o krok napřed, pokud jde o ochranu životního prostředí. Šetří totiž zdroje a minimalizuje odpad.

(Foto: MEWA)

-red-

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*