Ekonomika

Společnost HELUZ znamená víc než jen cihly

Společnost HELUZ se řadí mezi tři největší výrobce zdicích systémů v České republice a svými špičkovými výrobky navazuje na rodinnou tradici datující se od roku 1876. Dnes má společnost HELUZ výrobní závody kromě Dolního Bukovska a Hevlíně také v Libochovicích, kde vyrábí kompletní stavební systém.

Společnost HELUZ drží na českém trhu i několik významných prvenství. Jako vůbec první například v roce 2012 postavila jednovrstvým zděním z cihel vzorový pasivní dům bez jakékoli další izolace. Dalším významným milníkem a prvenstvím bylo v roce 2013 získání environmentálního prohlášení o produktu (EPD), které bylo o dva roky později dokonce rozšířeno na všechny cihelné produkty ve všech vlastních výrobních závodech. 

Společnost HELUZ za svoji novodobou historii získala mnoho ocenění, jmenujme ty z posledních let. V roce 2019 získala prestižní ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018. Toto ocenění se uděluje každoročně za předchozí kalendářní rok a připomíná tak důležitost všech zúčastněných v procesu výstavby. Ve stejném roce obdržela Známku kvality z výrobek HELUZ AKU Z 17,5 broušená.

V roce 2020 získala společnost HELUZ certifikát nejlépe řízené firmy v prvním českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC). V programu, který detailně hodnotí přihlášené soukromě vlastněné společnosti dle přísných mezinárodní parametrů, ocenila společnost Deloitte celkem deset českých firem.

„V současnosti patříme mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu. To nám potvrzuje, že sázka na kvalitu a inovaci se vyplatila. Jako jediní z této trojice jsme navíc česká firma, hrdá na šikovnost našich lidí. Promyšleně a usilovně pracujeme na tom být nejlepší. Chceme být špičkoví stejně jako naše inovativní výrobky,“ říká Jan Smola, MBA, generální ředitel společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Sociální oblast

Společnost HELUZ si je vědoma společenské zodpovědnosti podnikatelské sféry, a proto pravidelně podporuje aktivity v sociální oblasti, školství a sportu. Cíleně se zaměřuje především na pomoc v regionech, kde má své výrobní závody, je významným zaměstnavatelem a cítí tak nejvíce svou společenskou sounáležitost a zodpovědnost.

„Na celorepublikové úrovni jsme již 5. rokem hlavním partnerem Akce cihla, nadace Portus, která dlouhodobě podporuje rozvoj chráněného a podporovaného bydlení, sociálně terapeutických dílen, pracovních a tréninkových center a center volnočasových aktivit pro lidi s mentálním postižením. Každoročně rovněž vycházíme vstříc formou materiální podpory žádostem zdravotně či sociálně znevýhodněných spoluobčanů,“ říká Jan Smola.

Podpora projektu

HELUZ je tvůrcem a koordinátorem neziskového projektu onlinové učební příručky STAWEBNICE umožňující jak samostudium, tak distanční výuku. STAWEBNICE je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště, protože s moderními stavebními materiály a technologiemi by měli pracovat vzdělaní řemeslníci. Využít ji lze i pro samostudium a zdarma si ji stáhnout do chytrých telefonů, tabletů či notebooků.

Firma rovněž vytvořila a dále rozvíjí učební pomůcku pro SOŠ a OU stavební – software pro 3D virtuální realitu umožňující hravou a moderní formou procvičit výstavbu jednotlivých segmentů hrubé stavby.
Obě moderní výukové pomůcky poskytuje HELUZ školám zdarma.

Aplikace STAWEBNICE je ke stažení zdarma jak pro studenty, tak stavebníky, kteří mají zájem o nejrychlejší transfer novinek a technologií od předních výrobců, pro Android, Apple iPad i PC.

Další spolupráce

HELUZ podporuje řadu odborných a profesních organizací, spolupracuje např. s Českou komorou architektů a je jedním z hlavních partnerů každoroční Ceny pro nejlepší diplomovou práci z oboru architektury. Firma je i dlouholetým partnerem mezinárodní dovednostní soutěže SOŠ a OU Řemeslo/Skill, ve které každoročně soutěží desítky družstev učňů – řemeslníků.

Zaměřeno na děti

Nově HELUZ podporuje polytechnickou výuku žáků 1. stupně ZŠ Kutil junior. V rámci obrody řemesel chce HELUZ přitáhnout předškoláky i žáky ZŠ k tvorbě rukama. Projekt polytechnické výchovy dětí Kutil Junior zaštiťuje spolek Šikovné děti. Kroužek Kutil Junior vznikl z důvodu absence technicky zaměřených kroužků ve školách a klade si za cíl přivést děti k činnostem, které dnes již běžně nemohou provozovat v dílnách s tatínky nebo dědečky, a které je, především na prvním stupni, velmi baví. Kroužek má děti naučit, že mnoho věcí si může člověk vyrobit sám a že mu to dokonce přináší větší uspokojení, než když si je koupí.

„Děti se naučí rozeznávat jednotlivé druhy nářadí a postupně se všemi pracovat. Při realizaci samostatných projektů se seznamují i s různými druhy materiálů. Náročnost projektů se s nabytými zkušenostmi stále zvyšuje tak, aby byly děti motivovány v práci pokračovat a neustále se zlepšovat. Za toto úsilí jsou odměněny nejen dokončenými výrobky, ale také tzv. výučními listy,“ představuje projekt volnočasové aktivity Ing. Šárka Poláčková ze spolku Šikovné děti.

Společnost pro potřeby kroužku poskytla např. 100 ks stavebnice HELUZ, která je v podstatě miniaturou stavebního systému, takže si v menším měřítku děti mohou z opravdových cihliček po namíchání skutečné malty postavit svůj první malý dům.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*