Ekonomika

U tepelných čerpadel dejte pozor na záruku i servis

U záruky na tepelné čerpadlo si ověřte nejen její délku, ale i to, na co vše se vztahuje a zda s ní nejsou spojeny další výdaje.

Pří výběru tepelného čerpadla by měly být rozhodující jeho parametry, jako je hlučnost a účinnost. Zapomínat bychom ale neměli ani na související služby, a především délku záruky a její podmínky.

Tepelné čerpadlo pro domácnost představuje poměrně výraznou investici, u které asi nikdo nechce udělat chybu. Zcela zásadní by tedy měla být jeho co nejvyšší kvalita. Z tohoto pohledu je dobré kromě jednotlivých komponent a vlastností samotného čerpadla věnovat pozornost také délce a podmínkám záruky. I ta totiž může o jeho kvalitě mnoho napovědět. Někteří výrobci nabízí její prodloužení na 5 let, ovšem až po splnění dalších podmínek, které klientovi leckdy neřeknou.

„Prodloužení záruky je často vázáno pravidelnými placenými servisními prohlídkami. Výrobce, který si za kvalitou svého čerpadla stojí, přitom zpravidla nemá problém s prodloužením záruky bez jakýchkoliv podmínek. Proto u našich zařízení vždy poskytujeme záruku 5 let na čerpadlo a 10 let na kompresor, a to vždy automaticky v ceně přístroje,“ uvádí Jakub Tykal, obchodní ředitel společnosti ACOND. Záruka se také mnohdy týká jen materiálu, ale už ne výjezdu technika a jeho práce. Majitel domu pak bývá nemile překvapen nečekaným výdajem navíc.

Samozřejmostí by při pořizování tepelného čerpadla mělo být i to, že dodavatel zajistí odborné zapojení a následný servis.

Rozhodne servis

Před podpisem smlouvy s dodavatelem je důležité si ověřit také to, zda zajistí jak odbornou instalaci čerpadla, tak i jeho případný servis. Někteří prodejci čerpadla pouze přeprodávají, takže majitel musí shánět topenáře, který přístroj zapojí. Komplikací může být i to, že pokud montážník není přímo od výrobce, nemusí umět čerpadlo správně zapojit. U některých prodejců, kteří čerpadla i montují, zase není vždy zaručené, že se za pár let dokážou postarat i o případnou opravu. Odborníci proto doporučují pořizovat čerpadlo jako komplexní službu od takového výrobce, který dokáže zaručit jak profesionální zapojení a servis, ale navíc posoudí i vhodnost vybraného zařízení.

-red-

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*