Infoservis

Akustické cihly Porotherm získaly ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018

Kompletní řada akustických cihel Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. obdržela dne 25. 4. 2018 v rámci kategorie „inovativní materiál“ ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018.  Přihlášených bylo celkem 7 exponátů, které spadaly do kategorií inovativní technologie/ materiál, design a energeticky úsporné stavění. Oceněné byly tři nejlepší z nich.

Kompletní řada akustických cihel Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. obdržela dne 25. 4. 2018 v rámci kategorie „inovativní materiál“ ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018.  Přihlášených bylo celkem 7 exponátů, které spadaly do kategorií inovativní technologie/ materiál, design a energeticky úsporné stavění. Oceněné byly tři nejlepší z nich. „Trendem poslední doby jsou stále zvyšující se požadavky na zvukovou izolaci, odborně zvukovou neprůzvučnost, u všech typů novostaveb. Zvýšené nároky na akustiku jsme zaznamenali ve větší míře také u investorů rodinných domů. To bylo impulsem pro vývoj broušených akustických cihel Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix,“ uvádí Ing Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Produktová řada cihel AKU Profi/Profi Dryfix zahrnuje jak cihly určené pro obvodové konstrukce rodinných domů a meziobjektové konstrukce řadových domů, tak modely pro zvukový komfort jednotlivých místností v rámci bytové jednotky v rodinném i bytovém domě. Cihly Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix doplňují systém broušených cihel Porotherm Profi/Profi Dryfix. Tím je zaručena snadná a rychlá výstavba a vzájemná návaznost stavebních částí domu.  Stejně jako u broušených cihelných bloků zde nalezneme systém per a drážek. Pro zdění je používána zdicí pěna Dryfix nebo malta pro tenké spáry. „Nejvýznamnějším přínosem těchto cihel je lepší akustika o 5 až 7dB u formátů 30 a 25 než u cihel řady Porotherm Profi. Použitím broušených akustických cihel Porotherm lze dosáhnout snížení hluku o více než 50 %,“ doplňuje Ing. Jeřábek.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*