Infoservis

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Společnost Baumit, přední výrobce stavebních materiálů, získala prestižní oborové ocenění v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020.

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin proběhlo dne 4. listopadu 2021 v prostorách nadace ABF. Soutěž je každoročně vyhlašována Ministerstvem průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví a umožňuje účast všem výrobcům stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky.

Společnost Baumit získala vítězné ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

Hlavním posláním soutěže je prezentovat výrobu stavebních hmot a materiálů a ukázat odborné i laické veřejnosti, že výroba stavebnin je ohleduplná k životnímu prostředí, šetrná, a přitom moderní a energeticky úsporná a přináší na trh nové, esteticky i technicky dokonalejší výrobky.

Ocenění za Baumit, spol. s r.o. převzal Ing. Martin Omelka (uprostřed) z rukou Ing. Jiřího Nouzy, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví (vlevo) a Ing. Petra Serafína, ředitele odboru stavebnictví a stavebních hmot ministerstva průmyslu a obchodu ČR (vpravo).

Přihlášené výrobní závody a provozy průmyslu stavebních hmot byly posuzovány zejména podle následujících kritérií:

–              dosahovaná kvalita výroby,

–              energetická náročnost výroby,

–              ekonomická úspěšnost, pozice na trhu,

–              zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství,

–              investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech,

–              dosažená produktivita a zaměstnanost,

–              moderní inovované výrobky a technologie pro stavby.

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin probíhala dvoukolově, a to ve dvou kategoriích podle velikosti přihlášených firem. Nejprve zvolila hodnotitelská porota v každé kategorii deset firem do užšího výběru. Z něj byl poté v rámci slavnostního večera, moderovaném Ing. Lukášem Peřkou z Výzkumného ústavu maltovin Praha s.r.o., vyhlášen celkový vítěz kategorie.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*