Infoservis

Beton je ideální stavební materiál. Je to živý tvor, který se plně přizpůsobí

Baumit FixBeton

Vážení zákazníci, jaro je v plném proudu a se stále krásnějším počasím trávíme více času venku. V tomto newsletteru vám přinášíme tipy, jak si pomocí Baumit materiálů můžete vylepšit nejenom své domovy, ale také zahrady. „Mezi nabídkou betonových směsí Baumit najdete jak běžné, tak speciální betony, které jsou šité na míru všem specifickým požadavkům a vhodné pro jakoukoliv konstrukci,“ říká Ing. Martin Herclík, produktový manažer.

„Beton je ideální stavební materiál. Je to živý tvor, kterého je možné přizpůsobit jakékoliv formě, jakékoliv potřebě, jakémukoliv napětí.“
Pier Luigi Nervi, italský projektant a architekt

Baumit FixBeton

Rychletuhnoucí kotevní beton
V případě, že spěcháte a potřebujete provést rychlou betonáž drobné architektury bez zvláštních statických nároků (např. montáž sloupků plotů, značek atd.), je ideální použít Baumit FixBeton (třídy C 16/20).

Velkou výhodou produktu je kromě rychlosti také možnost dvou variant zpracování – beton lze zpracovávat buď klasickým způsobem zamíchání, nebo stačí suchou směs nasypat do nachystaného otvoru a zalít vodou. U tohoto způsobu zpracování nepotřebujete ani elektrickou energii, pouze tu svoji.

Baumit FlexBeton Speed

Rychleschnoucí spádový potěr
Při realizaci či rekonstrukci podlahy oceníte Baumit FlexBeton Speed, jenž je vhodný pro provádění potěrové vrstvy, která bude již po 3 hodinách pochozí. Pokládka dalších podlahových vrstev je možná již po 2 dnech. Díky obsahu výztužných vláken je výrobek vhodný také na provádění spádových vrstev, např. na balkonech a lodžiích. Inspirujte se naším videem.

Baumit PorBeton

Rekonstrukce s lehkostí
Lehká betonová směs Baumit PorBeton (třídy LC 12/13) je díky své nízké objemové hmotnosti ideálním řešením pro provádění vodorovných konstrukcí, u kterých není žádoucí příliš velké statické zatížení skladby. Tato přednost nabízí široké možnosti využití při rekonstrukcích podlah, kleneb a při zhotovení lehkých vyrovnávacích vrstev. Jako plnivo je ve směsi použito keramické kamenivo, které skrývá další výhodu tohoto produktu — výborné tepelněizolační vlastnosti! Inspirujte se naším videem.

Baumit FillBeton

Zálivková betonová směs s expanzivní schopností
Pro zálivky železobetonových konstrukcí, zmonolitňování velkorozměrových skeletů a výplňové injektáže dutin a pracovních otvorů se hodí expanzivní cementová směs Baumit FillBeton s min. pevností v tlaku 25 MPa.

Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je kromě expanze objemu také vysoká přídržnost k betonu i oceli. Umožňuje tedy například přesné kotvení šroubů a ocelových konstrukcí. Inspirujte se naším videem.

Baumit DrainBeton

Pevný jako skála, propustný jako štěrk
V místech, kde je kde je potřeba vytvořit vodopropustnou skladbu, např. zpevněné plochy před položením
dlažebních kostek, je vhodné použití silně vodopropustné betonové směsi Baumit DrainBeton (třídy C 12/16).

Díky vodopropustnosti je také minimalizováno riziko poškození betonu vlivem mrazu. Tato směs je ideální rovněž pro vyplnění stavebních jam, výkopů a pro další zahradní úpravy. Inspirujte se naším videem.

Baumit ProofBeton

Neprosákne ani kapka
Pro konstrukce, kde je vyžadována vyšší pevnost betonu, Vám doporučujeme použít Baumit ProofBeton (třídy C 30/37 XC4, XF4). Díky vlastnostem výrobku bude stavěná konstrukce navíc vodonepropustná, vysoce odolná vůči mrazu a posypovým solím. Vzhledem k tomu, že je výrobek certifikován pro styk s pitnou vodou, je vhodný také pro vodohospodářské stavby.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*