Infoservis, Zajímavé stavby

Brušperská základní škola má nový pavilon

Základní škola Vojtěcha Martínka v Brušperku má nový pavilon „E“. Moderní učební prostory jsou určeny pro přibližně 180 žáků. Generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System.

Od začátku 2. pololetí školního roku 2019/2020 začalo využívat prostory v novém pavilonu „E“ asi 180 žáků ze 4. a 5. ročníků. Nový pavilon vyrostl na ploše 465 m2 a je situovaný do klidného a „zeleného“ prostředí.

„Součástí nového objektu je také přes 20 metrů dlouhá spojovací chodba, která propojuje původní budovy s novou přístavbou,“ uvedl Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem projektu.

Projekt přístavby nového pavilonu byl dokončený ve velmi krátkém čase a podle stanoveného harmonogramu. Nové prostory vycházely z konceptu původní školy z roku 1950 včetně základního rozvržení a velikostí tříd. Pavilon „E“ zahrnuje celkem šest kmenových a dvě odborné učebny.

„Nové prostory v sobě snoubí přirozenou architektonickou krásu a praktickou účelnost a věřím, že budou sloužit mnoha dalším generacím brušperských žáků a učitelů“, říká Aleš Vyvial, ředitel Základní školy Vojtěcha Martínka v Brušperku a dodává: „Velmi si cením přístupu zhotovitele, který byl pro nás velmi důležitým a profesionálním partnerem.

Přístavbu nového pavilonu realizovala jako generální dodavatel stavební společnost HSF System. Investorem projektu za 40 milionů korun bylo město Brušperk, které v roce 2019 oslavilo 750. výročí od založení. Projekční práce měl na starosti Ing. arch. Tomáš Šonovský.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*