Infoservis

Budoucí okna si nepředstavujte

Okna VEKRA NATURA 78 – dřevo

Aplikace s rozšířenou realitou vám je ukáže a usnadní jejich výběr. Nová okna si tak jednoduše nemusíte pouze představovat ve vaší mysli.

Namodelovat různé varianty oken a virtuálně je zakomponovat přímo do vaší stavby? To není sen, ale dnes už realita… rozšířená.

„Pro koncové zákazníky jsme připravili a již nějaký čas používáme speciální aplikaci, kterou má ve svém iPadu nainstalovanou každý náš odborný technik. Tato aplikace zahrnuje nejen naše produktové portfolio včetně informací důležitých k výběru konkrétních prvků, ale především pak rozšířenou realitu, ve které může zákazník přímo na tabletu vidět, jak bude jím zvolený prvek vypadat, a to dokonce přímo zakomponovaný do reálné stavby,“ uvádí Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, největšího českého výrobce oken.

Rozšířená realita v aplikaci VEKRA

Aplikace umožňuje volit jednotlivé sestavy oken či posuvných systémů, jakýkoli materiál i jeho barvu. Dokonce je možné nastavit si rozdílné barvy pro interiér a exteriér. Možné je také volit veškeré detaily, jako jsou okenní kličky. To vše pak lze promítnout přímo do stavby zákazníka, který namodelovanou sestavu uvidí ve stavebních otvorech přímo na obrazovce tabletu.

Aplikace konfigurátor

Aplikace zároveň slouží také jako měřicí list. S orientačním zaměřením stavebního otvoru pomáhá fotoaparát iPadu, přesné rozměry pak odborný technik upraví dle zaměření laserovým zaměřovačem.

Rozšířená realita v aplikaci VEKRA
Rozšířená realita v aplikaci VEKRA

„Tím, že se do aplikace zadají konkrétní rozměry a technik se se zákazníkem může domluvit na veškerých detailech ohledně jednotlivých okenních sestav, je možné přímo z tabletu založit poptávku. Na základě této poptávky pak asistentka odborného technika zákazníkovi vyhotoví konkrétní cenovou nabídku do 24 až 48 hodin, v závislosti na složitosti zakázky,“ popisuje Roman Kubálek a dále vysvětluje: „Orientační cenu aplikace neukazuje, jelikož se jedná o opravdu složitý proces, kdy se nesmí zapomenout na žádné detaily, které jsou k danému prvku a jeho osazení do příslušného otvoru potřeba. Technik v terénu se zákazníkem zvolí jen to nejdůležitější, veškeré detaily z hlediska statiky, návaznosti a spojitosti pak řešení asistentka skrze konstrukční softwary.“

Až do podpisu smlouvy je toto všechno samozřejmě nezávazné. Nová okna si tak není nutné jen představovat a spoléhat se pouze na vlastní fantazii.

www.vekra.cz

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*