Infoservis

Do Dřevěné stavby roku se vyplatí přihlásit

Přihlaste svou dřevěnou stavbu do ankety Dřevěná stavba roku 2019. Své návrhy i realizace dřevěných hřišť, konstrukcí, moderních dřevostaveb, roubenek, srubů a interiérů můžete hlásit do 15. února 2019. Stojí to za to, říká obchodní manažer společnosti 3AE, Václav Pinďák, který se přihlásil již několikrát.

Do ankety Dřevěná stavba roku jste se přihlásili již po čtvrté. Z jakého důvodu?
V době vzniku naší společnosti byly dřevostavby okrajovým oborem stavebnictví. U ankety se nám líbilo, že podporuje nejen realizaci, ale i navrhování staveb ze dřeva. Nezávislost Nadace dřevo pro život je pro nás ukazatelem kvality ankety. Takovou organizaci jsme hledali, proto se do ní hlásíme pravidelně.

Vidíte za tu dobu u ankety nějaký posun?
Ano, každý rok dojde k aktualizaci kategorií. Největší změna se odehrála před několika lety a umožnila přihlásit za nižší poplatek třeba jen jednu stavbu. To byla pozitivní změna, která třeba někoho přesvědčí, aby se přihlásil. Dobrá je také nová kategorie týkající se dřevěných interiérů.

Pokud se budete do ankety hlásit i v letošním ročníku, jakou dřevěnou stavbu plánujete přihlásit? V čem je zajímavá?
Letos přihlašujeme pasivní typový dům z CLT. Už to si myslím, že je dostatečný důvod tuto stavbu prezentovat. Kombinace typového domu a pasivní stavby vyvolává i u odborníků dost často rozporuplné reakce. Rádi ukazujeme, že to jde.

Jaké další zajímavé projekty vaše firma realizovala?
Soustředíme se na pasivní domy z masivních dřevěných panelů. Domy navrhujeme, projektujeme i realizujeme. Dlouhodobě se snažíme trh kultivovat, proto jsme také členy CPD a ADMD.

Výstavba dřevostaveb u nás dlouhodobě roste. Kde vidíte trh s dřevostavbami za 10 až 20 let?
Vnímání dřevostaveb se za několik posledních let výrazně změnilo. Dřevostavby, které se dnes staví, jsou větší i kvalitnější než jiné stavby. Je to tak i díky pasivním domům a dotacím na ně. Již teď nás ale brzdí pracovní trh. Ten by se měl změnit, aby obor mohl dál růst.

Přihlášky podávejte do konce ledna na webu www.DrevenaStavbaRoku.cz. O vítězích rozhoduje od 25. února do 13. března odborná porota a laická veřejnost. Vítězové budou známi už 10. dubna 2019. Cílem projektu, který vyhlašuje Nadace dřevo pro život už po deváté, je podporovat dřevěné stavby ve všech jejich podobách.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*