Infoservis

Dobře vypadající praktický vůz

Třetí generace oblíbeného rodinného kombíku sjíždí z linky, stejně jako ta předchozí, v Nošovicích u Frýdku-Místku. Nejprodávanější model značky Hyundai v České republice má výrazně atraktivnější design, lepší jízdní komfort i výbavu obohacenou o mnoho nových asistenčních prvků.

Hyundai i30 kombi disponuje oproti předchozí generaci o něco střídmějším, zato atraktivnějším vzhledem. Obzvláště přední maska s „mrkajícími“ světlomety se řidičům zkrátka musí líbit. Celkově je design vozu vyvážený a působí velmi elegantním dojmem.

V interiéru je třeba vyzdvihnout vynikající ergonomii, především osmipalcový dotykový multimediální displej umístěný v zorném poli řidiče. Díky tomu jsou informace zobrazovány výše a vy je tak snáze vidíte a zároveň displej lépe ovládáte. Systém obsahuje podporu pro Apple CarPlay a Android Auto a také LIVE Services pro navigaci – živá data o dopravě, počasí, rychlostních radarech, parkování a také cenách paliva.

Další velkou změnou je zavazadlový kufr, který disponuje objemem 602 litrů, což je jedna z nejlepších hodnot mezi kombíky v nižší střední třídě. Při sklopení zadních sedadel jeho objem dokonce naroste na úctyhodných 1650 litrů, a to s nově využitelnou výškou zavazadelníku zvětšenou o 11 cm. Zádní sedadla navíc lícují s podlahou kufru, takže nakládání dlouhých a objemných zavazadel je díky tomu daleko jednodušší.

Z hlediska bezpečnosti je Hyundai i30 kombi na absolutním vrcholu své třídy. Již ve standardní výbavě máte k dispozici prvky aktivní bezpečnosti jako například systém varování před čelním nárazem (FCW), autonomní nouzové brzdění (FCA) funkční až do 180 km/h, asistent sledování pozornosti řidiče (DAW), který oceníte především na dlouhých cestách, nebo asistent pro aktivní vedení v pruhu LKA a varování před neúmyslným vyjetím z pruhu (LDW).

Momentálně nejvýhodnější je limitovaná akční verze Made in Czech s bohatou výbavou, která obsahuje zadní parkovací asistent, Bluetooth handsfree, elektrická okna vzadu, alu kola nebo odbočovací světla.
Za příplatek je pak možno přidat i pokročilé asistenční prvky – rozšířené varování před srážkou s chodci, systém sledování mrtvého úhlu (BCW) a varování před projíždějícími vozy při couvání, adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go (pro automatickou převodovku) nebo také rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost (ISLW).

Pokud se rozhodnete pro koupi vozu Hyundai i30 kombi, dostanete na něj od výrobce záruku na 5 let bez omezení ujetých kilometrů, což je jedna z nejvýhodnějších záruk na trhu vůbec.

Nejdůležitější o i30 kombi:

 • Vyrobeno v ČR
 • Klíčový model pro Hyundai v ČR – nejprodávanější model i varianta karoserie
 • 602-1650 l pro zavazadla + nově s využitelnou výškou zavazadelníku zvětšenou o 11 cm  –> obrovský kufr „jako Octavia Combi“ při zachování dojezdové rezervy
 • Vynikající ergonomie: displej multimédií v zorném poli řidiče, vyvážený kompromis mezi ovládáním dotykem a klasickými ovladači -> např. rychlé nastavení podsvícení přístrojového panelu a ovládacích prvků
 • Verze Made in Czech s bohatou výbavou (zadní parkovací asistent, Bluetooth handsfree, el. okna i vzadu, alu kola, odbočovací světla atd. za zajímavou cenu šitá na míru českým zákazníkům). Zde ve verzi s paketem Style
 • El. bederní opěrka již v dostupné výbavě Made in Czech  – důležité pro dlouhé cesty
 • Vyspělé prvky aktivní bezpečnosti již ve standardu všech – tedy vč. nejdostupnějších verzí:
 • Systém varování před čelním nárazem (FCW) / autonomní nouzové brzdění (FCA) funkční až do 180 km/h
 • Asistent sledování pozornosti řidiče (DAW) – důležité pro dlouhé cesty
 • Asistent pro aktivní vedení v pruhu LKA a varování před neúmyslným vyjetím z pruhu (LDW) – důležité pro dlouhé cesty
 • Automatické světlomety + automatické přepínání dálkových světel (HBA)
 • Další pokročilé asistenční prvky za příplatek: rozšířené varování před srážkou o detekci chodců, Systém sledování mrtvého úhlu (BCW) a varování před projíždějícími vozy při couvání, Adaptivní tempomat s funkcí Stop + Go (pro DCT), rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost (ISLW) atd.
 • Podpora Apple CarPlay, Android Auto pro audio s 8“ displejem + navigaci
 • LIVE Services pro navigaci – živá data o dopravě, počasí, rychlostních radarech, parkování a cenách paliva + bodech zájmu od společnosti TomTom na 7 let zdarma + bezplatné aktualizace map na 10 let
 • 5 let záruky bez omezení ujetých kilometrů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*