Infoservis

Dřevěná stavba roku zná vítěze

Slavnostní vyhlášení soutěže Dřevěná stavba roku 2022 se konalo 28. dubna v Praze

Mezi dvanácti vítězi letošního ročníku Dřevěná stavba roku je dřevěný kostel, včelín, školka pro děti s handicapem nebo významná historická památka. STAVITEL je mediálním partnerem soutěže.

Prestižní oborová soutěž Dřevěná stavba roku 2022 má své vítěze. Oceněno bylo celkem devět soutěžních děl v šesti soutěžních kategoriích. Nejvíce cen získal projekt obnovy důležitého symbolu Beskyd, Libušín.

Ve 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku byly oceněny projekty Včelín Hostivař, Kostel Panny Marie Dobré rady, 3D bludiště Lesní království, Šébr – lávka přes Stožecké sedlo, Madlenka, Mateřská škola Ibsenka Brno, Obnova jídelny a celého objektu Libušín i Rodinný dům Kangaroo Island v Austrálii.

Do ročníku 2022 bylo přihlášeno 73 soutěžních děl, napříč soutěžními kategoriemi. Slavnostní vyhlášení soutěže Dřevěná stavba roku 2022 se konalo 28. dubna v Praze. Přehled vítězů i s kompletní fotodokumentací k projektům je k dispozici na stránkách Nadace dřevo pro život, organizátora soutěže.

Devět soutěžních projektů v soutěži Dřevěná stavba roku si vysloužilo ocenění odborné poroty i široké veřejnosti. Do soutěže se mohli hlásit architekti, realizátoři i projektanti dřevěných staveb, dřevěných rodinných domů, dětských hřišť, rozhleden či dřevěných interiérů z celé České republiky. Nadace dřevo pro život, která prestižní soutěž pořádá od roku 2010, má za cíl skrze Dřevěnou stavbu roku představit dřevo, jeho variabilitu i nejrůznější formy jeho využití.

„Soutěž Dřevěná stavba roku je jedním z našich stěžejních projektů. Chceme inspirovat veřejnost a motivovat ji k využívání dřeva, proto podporujeme a oceňujeme architekty a projektanty, kteří se dřevěnému stavění věnují a umí ze dřeva vykouzlit nádherné věci. Zároveň je naším cílem veřejnosti připomínat, že využíváním dřeva chráníme naše životní prostředí. Dřevo jako přirozeně obnovitelná surovina, je tradiční materiál, který spojuje vysoké nároky na bezpečnost i krásu, navíc s respektem k přírodě.” uvádí ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák a dodává: „Letošní ročník byl velmi vydařený jak z pohledu počtu děl, tak z pohledu jejich kvality, což nás samozřejmě velmi těší.” 

Do šesti soutěžních kategorií 12. ročníku Dřevěná stavba roku bylo přihlášeno 73 dřevěných staveb a interiérů. Odbornou porotu tvořilo 12 porotců, ve veřejném hlasování bylo rozdáno téměř 15 000 hlasů. Vítězové všech soutěžních kategorií získali jako ocenění dubový diplom, odměnu 10 000 Kč a pro své soutěžní dílo prestižní titul „Dřevěná stavba roku 2022 v dané kategorii“. Speciální Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu a odměnu ve formě dřevěných hodin získal projekt Rodinný dům Kangaroo Island.

Odměna byla připravena i pro vítězného hlasujícího, který nejpřesněji odhadl skutečné vítěze soutěže. Výherce získal poukaz na dovolenou ve srubu v Apartmánech na vršku.

Fotografie si možno prohlédnout na následujícím odkazu:

Kompletní fotodokumentace vítězných děl soutěže Dřevěná stavba roku 2022

-red-

KOMPLETNÍ PŘEHLED VÍTĚZŮ SOUTĚŽE DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2022

SOUTĚŽNÍ KATEGORIEVÍTĚZ VEŘEJNOSTI/POROTYNÁZEV DÍLAOBEC UMÍSTĚNÍ DÍLASOUTĚŽÍCÍ
Malé dřevěné konstrukce – realizaceVítěz veřejného hlasováníVčelín HostivařPrahaHuť architektury Martin Rajniš / Martin Rajniš, David Kubík, Tomáš Kosnar, Zbyněk Šrůtek
Velké dřevěné konstrukce – návrhyVítěz odborné porotyKostel Panny Marie Dobré radyPohorská VesKURZ architects s.r.o.
Vítěz veřejného  hlasování3D bludiště Lesní království Unipark s.r.o.
Velké dřevěné konstrukce – realizaceVítěz odborné porotyŠébr – lávka přes Stožecké sedloMezi obcemi Nová Huť a LesnéProjektová kancelář VANER s.r.o.
Vítěz veřejného hlasováníŠébr – lávka přes Stožecké sedloMezi obcemi Nová Huť a LesnéProjektová kancelář VANER s.r.o.
Dřevěné budovy – návrhyVítěz odborné porotyMadlenkaSlavoniceMartin Kožnar Architekt s.r.o.
Vítěz veřejného hlasováníMateřská škola Ibsenka BrnoBrnoEM3 Dřevostavby s.r.o.
Dřevěné budovy – realizaceVítěz odborné porotyObnova objektu LibušínProstřední BečvaMasák & Partner, s.r.o.
Vítěz veřejného hlasováníObnova objektu LibušínProstřední BečvaMasák & Partner, s.r.o.
Dřevěné interiéry – realizaceVítěz odborné porotyObnova interiéru jídelny LibušínProstřední BečvaMasák & Partner, s.r.o.
Vítěz veřejného hlasováníObnova interiéru jídelny LibušínProstřední BečvaMasák & Partner, s.r.o.
Cena Ministerstva průmyslu a obchodu Rodinný dům Kangaroo IslandKangaroo Island/AustrálieDomesi, s.r.o.

Přehled vítězů Dřevěná stavba roku 2022

●             Včelín Hostivař, vítěz kategorie Malá dřevěná konstrukce – realizace.

●             Kostel Panny Marie Dobré rady, vítěz odborné poroty v kategorii Velké dřevěné konstrukce – návrhy.

●             3D bludiště Lesní království, vítěz veřejného hlasování v kategorii Velké dřevěné konstrukce – návrhy.

●             Šébr – lávka přes Stožecké sedlo, vítěz odborné poroty a zároveň vítěz veřejného hlasování v kategorii Velké dřevěné konstrukce – realizace.

●             Madlenka, vítěz odborné poroty v kategorii Dřevěné budovy – návrhy.

●             Mateřská škola Ibsenka Brno, vítěz veřejného hlasování v kategorii Dřevěné budovy – návrhy.

●             Obnova objektu Libušín, vítěz odborné poroty a zároveň vítěz veřejného hlasování v kategorii Dřevěné budovy – realizace.

●             Obnova interiéru jídelny Libušín, vítěz odborné poroty a zároveň vítěz veřejného hlasování v kategorii Dřevěné interiéry – realizace.

●             Kangaroo Island, vítěz Ceny Ministerstva průmyslu a obchodu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*