Infoservis

Generální ředitel AMTP Karviná, René Fabik, povede i podnik v Krakově

Současný generální ředitel ArcelorMittal Tubular Product Karviná, a.s., pan René Fabik, byl jmenován generálním ředitelem i pro společnost ArcelorMittal Tubular Products Krakow v Polsku.

René Fabik je ředitelem karvinského závodu již od roku 2016. Za jeho vedení společnosti došlo v rámci skupiny ArcelorMittal k zásadnímu rozvoji tradiční české značky ocelových profilů JÄKL.

Jeho úkolem pro provoz v Krakově je příprava nové strategie výroby i v tomto závodě.

ArcelorMittal Tubular Products Krakow vyrábí podélně svařované trubkové výrobky pro mechanické účely. Ty nacházejí uplatnění jako materiál potřebný pro stavbu budov či rozvody vody. Optimální poloha v jižní části Malopolského vojvodství je výhodou pro spolehlivou distribuci produkce po celém Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Dánsku i pobaltských státech. Roční produkce závodu Krakow je 50 tisíc tun dle výhledu na 2021

Společnost úzce spolupracuje s ocelářskou jednotkou ArcelorMittal Polsko, díky které má přístup k vynikající metalurgii předního polského výrobce oceli. Mezi vybavení společnosti patří trubkové mlýny, stroje na řezání, úkosování a řezání závitů i lakovací jednotky. Linky na výrobu trubek využívající redukční proces tažení za tepla, který poskytuje produktu homogenní vlastnosti. Společnost má v současnosti 150 zaměstnanců.

Tisková zpráva

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*