Infoservis

Hlasujte o nejlepší zelenou novostavbu a rekonstrukci v soutěži PASIVNÍ DŮM 2018!

Soutěž PASIVNÍ DŮM 2018 zahajuje dne 17.12. 2018 hlasování veřejnosti ze všech 67 přihlášených úsporných novostaveb a rekonstrukcí. Každý může dát svůj hlas nejzajímavějšímu domu v pasivním standardu nebo ostatním úsporným stavbám na www.pasivni-dum.cz do 29. 1.  2019 do 12 hod.

Do soutěžní přehlídky se přihlásilo 32 novostaveb, z toho 17 rodinných domů, a 35 rekonstrukcí, z toho 5 rodinných domů, další jsou jiné druhy úsporných staveb. Soutěžící domy jsou z různých konstrukčních materiálů, různých tvarů i výšek, počtů i velikostí oken, s vytápěním pomocí plynového kotle, tepelného čerpadla, mastkových kamen či krbu i dalších způsobů.

Každý dům splňuje podmínku kolaudace a požadavky na energetickou náročnost, rekonstrukce rodinných domů odpovídají podmínkám programu Nová zelená úsporám, rekonstrukce veřejných budov pak podmínkám Operačního programu Životní prostředí. Odborná porota hodnotí architekturu, konstrukční, technické, technologické řešení budovy a další parametry. Vítězné domy budou vyhlášeny počátkem února na veletrhu FOR PASIV 2019 v Praze.

Hlasování a odměny
Každý hlasující má k dispozici tři hlasy, které může libovolně rozdělit mezi kategorie ZELENÁ NOVOSTAVBA a ZELENÁ REKONSTRUKCE. Pokud se hlasující bude chtít zapojit do soutěže o výhry, musí zároveň odpovědět i na dvě soutěžní otázky. Hlasování bude ukončeno dne 29. 1. 2019 ve 12 hodin.

Ocenění a odměny soutěžícím i hlasujícím
V kategorii novostaveb i v kategorii rekonstrukcí budou uděleny dvě ceny odborné poroty, dále bude udělena jedna Cena hlavního mediálního partnera, jedna Cena generálního partnera a Ceny veřejnosti v obou kategoriích.

Mezi odměnami jsou zajímavá finanční ocenění, hodnotné věcné ceny do domu (řídící systém Haidy, chytré osvětlení), víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji, půjčení elektromobilu na víkend nebo mobil a také VIP karty na celoroční vstup do areálu PVA. Všichni soutěžící i hlasující získají čestné vstupenky na veletrh FOR PASIV.

Jakým domům můžete dát svůj hlas?

V kategorii ZELENÁ NOVOSTAVBA se představují rodinné domy zděné i dřevostavby, bytové domy a základní škola.

Ukázky soutěžních objektů:


Rodinný dům v Odolené Vodě, novostavba, zděná/monolitická, autor: Ing. arch. Lubomír Korčák


Vila Na Výsluní, novostavba bytového domu, zděná/monolitická, autor: Podlipný Sladký architekti s.r.o.


Rodinný dům Cholupice, novostavba, zděná/monolitická, autor: KUBUS atelier s.r.o.


Dům pro babičku, novostavba, zděná/monolitická, autor: NOTBAD ARCHITECTS, Ing. arch. Dominik Saitl MSc., Ing. arch. Benedikt Markel, Ing. arch. Vilém Kocáb, Ing. arch. Martina Požárová
 

Rodinný dům Pod Ořešníkem, novostavba, dřevostavba, autor: LIDOVÉ BYDLENÍ s.r.o.


Rodinný dům v Dobříši, novostavba, dřevostavba, autor: Novahome s.r.o.


Rodinný dům ve Veřovicích, novostavba, dřevostavba, autor: Ing. arch. Martin Jeřábek


ZŠ Malý Újezd – nový pavilon, novostavba, zděná/monolitická, autor: Ing. arch. Jitka Becková

V kategorii ZELENÁ REKONSTRUKCE soutěží změny rodinných domů, rekonstrukce hospodářského a administrativního objektu, řadového domu a školských budov.

Ukázky soutěžících objektů:


Rekonstrukce chlévů na rodinný dům v pasivním standardu, dřevostavba, autor: KUBUS atelier s.r.o.


Rekonstrukce poloviny dvojdomu z r. 1930, Poděbrady, zděná/monolitická, autor: Ondřej Kamenický


Kompletní rekonstrukce domku z 50. let, zděná/monolitická, autor: Tamara Staňková


Rekonstrukce rodinného domu U kostela, zděná/monolitická, autor: Bohumil Janeček a Ing. Jana Janečková


Rekonstrukce budov Integrované střední školy technické v Benešově, zděná/monolitická, autor: Energy Benefit Centre, a.s.

Všechny domy, ze kterých můžete vybírat, najdete na www.pasivni-dum.cz
Vyhlašovatelem soutěže je Státní fond životního prostředí České republiky a společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

Hlasování a představení soutěžících domů: www.pasivni-dum.cz.
Sdílejte na FCB: https://www.facebook.com/pasivnidomy.cz/

Generálním partnerem soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018 je Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover, hlavními partnery jsou firmy HAIDY a.s., E.ON Energie, a.s., REHAU, s.r.o, Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. a VELUX Česká Republika, s.r.o.

Záštitu nad soutěží poskytlo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a odborná rada informačních modelů staveb CZ BIM.

Mediální partneři soutěže
Generální mediální partner: Stavitel

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*