Infoservis

Hlukem proti hluku

Hluk ruší a snižuje kvalitu života, u citlivějších jedinců může dokonce způsobovat i zdravotní problémy. Společnost Schüco prezentovala na BAU v Mnichově nová řešení, které pomáhají snížit hladinu hluku v interiéru budov i šíření hluku venku na ulici

Zvyšující se koncentrace městské zástavby a rostoucí dopravní ruch vedou ke stále většímu hlukovému znečištění (noise pollution). „Ruch velkoměsta” nejen ruší, ale snižuje kvalitu života a může způsobovat i onemocnění. Na veletrhu BAU 2019 v Mnichově proto společnost Schüco prezentovala nová řešení pro opláštění budov, která mohou snížit hladinu hluku nejen uvnitř budov a domů, ale i zamezující šíření zvuku v exteriéru, tzv. hluku ulice.

Jednou z nejatraktivnějších inovací je prototyp ventilačního modulu aktivně snížujícího hluk Schüco ANC (Active Noise Canceling), kdy skrytý mikrofon nahrává externí hluk a pomocí speciálního softwaru reproduktory okamžitě generují odpovídající „protihluk“. Ten pak díky interferenci zvukových vln ruch zvenčí vyruší a hladina hluku se i při otevřených oknech citelně sníží. Společnost na veletrhu BAU představila i další nástroje pro práci s akustikou při projektování.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*