Infoservis

Ikonické pracovní kalhoty ze Švédska

Celosvětově nejúspěšnější modelovou řadou pracovních kalhot švédské značky Snickers Workwear se stala ta s názvem AllroundWork. Vyznačuje se všestrannými možnostmi použití, špičkovými technologiemi a inovacemi, jež usnadňují každodenní práci řemeslníkům, firmám, ale také hobby uživatelům, kteří se snaží svůj koníček zvládat efektivně jako profesionálové. Kompletní sortiment Snickers Workwear je dostupný v síti PROFI ODĚVY, která je zároveň výhradním distributorem značky pro Českou a Slovenskou republiku.

Odolné materiály: pevnost i pružnost

Kalhoty AllroundWork jsou dostupné v několika provedeních, které se liší použitou základní tkaninou. Nejprve přišel na trh model z pevné látky Dobby Pro+, která je velice příjemná na dotek, takže připomíná komfortem nošení přírodní textilie. Sestává z polyamidu (69 %) a bavlny (31 %). V této verzi jsou kalhoty oblíbené dodnes.

V roce 2018, po období pečlivého výzkumu, značka Snickers Workwear produktovou rodinu obohatila o první model ze strečového materiálu, který byl speciálně přizpůsoben tomu, aby odolal vysokému pracovnímu zatížení profesionálních řemeslníků. Přesto dopřeje nositeli nevšední volnost pohybu. Kombinací dvousměrně (47 % bavlna, 31 % polyester, 22 % elastan) a čtyřsměrně (91,5 % polyamid a 8,5 % elastan) elastického materiálu vznikly oděvy, které se raketovým tempem vyšplhaly až na samý vrchol oblíbenosti.

Vývojový tým Snickers Workwear se stále snaží zdokonalovat produkty a pro své zákazníky objevovat novou úroveň pohodlí. Inspirace pro strečové pracovní oblečení přišla především z oblasti sportu. Na rozdíl od vašich běžeckých legín musí ale pracovní kalhoty vydržet mnohonásobně větší zátěž korunovanou nepříznivým pracovním prostředím. Řemeslníci denně vyvíjí stejnou fyzickou aktivitu jako špičkoví sportovci, navíc pracují v drsných podmínkách. Těmto vlivům nesmí kalhoty podlehnout. Řemeslník musí mít jistotu, že se na svůj oděv může spolehnout za jakékoli situace,“ komentuje Ing. Jana Erbová, jednatelka společnosti AC-T servis, která síť PROFI ODĚVY zastřešuje.

Zesílení namáhaných partií jako v americké armádě

Cordura®  patří k nejlehčím a nejodolnějším tkaninám ze všech. Během druhé světové války nahradila v americké armádě nedostatkové hedvábí, z něhož se vyráběly padáky. Při bojovém nasazení se Cordura® osvědčila a stala se jedním z materiálů, jež zcela změnily vybavení do extrémních podmínek. Neabsorbuje vodu. Je rezistentní vůči špíně. Je lehká a přitom se musí člověk velmi snažit, aby ji poškodil. Těchto vlastností si všimli také ve Snickers Wokwear.

Z Cordury® se již mnoho let šije zesílení pro namáhané partie. Zakončení nohavic tak nikdy nenavlhne, ani když musí člověk pracovat v nehostinné podzimní plískanici, a zároveň nebude podléhat rychlému mechanickému opotřebení. Kolena budou ušetřena oděrek a odřenin a látka vydrží čelit hrubému betonu stejně dobře jako neopracovanému dřevu.  Dokonce se jí vyztužují veškeré kapsy, aby v nich bylo možné uchovávat šroubky a jiné pro řemeslníky potřebné propriety.

Všechny kapsy, které potřebujete

V době vzniku Snickers Workwear nenabízelo pracovní oblečení mnoho možností, jak mít drobnosti a materiál neustále po ruce. Tak situaci na trhu pracovních oděvů zanalyzoval v 70. letech 20. století Matti Viio, zakladatel značky. Jeho první návrh byl skutečnou revolucí, v níž kapsy hrály významnou roli. To se nezměnilo ani do dnešních dnů. Je to prvek, kterého si cení řemeslníci po celém světě. Dostatek úložných prostorů je pro jejich práci důležitý. Ušetří jim tak námahu a čas, které by ztráceli neustálým odbíháním pro rozličné předměty.

Na všech kalhotách naleznete kapsu na metr a speciální knoflík na přichycení řemeslnických nožů Hultafors, postranní kapsu s oddílem na mobilní telefon a odnímatelný držák jmenovky nebo čipové karty. Dále kalhoty disponují zadními kapsami a předními průhmatovými kapsami. Nejen profesionálové si pro sebe či svůj tým mohou vybrat modely s velkoryse navrženými prostornými pouzdrovými kapsami nebo bez nich.

Pokrokové technologie, které střeží zdraví

Kalhoty AllroundWork byly navrženy tak, aby zajistily nositeli maximální komfort, jde-li o regulaci teploty a cirkulaci vzduchu v oděvu. K tomu slouží technologie Mechanical AirFlowTM. Právě v podkolenních jamkách dochází k největší produkci potu, který je třeba pro optimální pohodlí rychle odvést od pokožky. Proto mají kalhoty v kolenních partiích otvory, které jsou překryty síťovinou.

Profesionálové svá kolena obvykle zatěžují stejně jako světoví atleti nebo hokejisté. Proto potřebují tuto část těla náležitě chránit. Z toho důvodu Snickers Workwear vyvinul systém KneeGuard Pro. Kalhoty disponují tvarovanými nohavicemi v oblasti kolen. Zde se v látce nachází speciální kapsy určené na vložení kolenních chráničů, jež má výrobce rovněž v nabídce. Ty se zafixují do jedné ze tří poloh, a tak je zajištěno, že ochranná pomůcka zůstane na svém místě, ať už profesionál dělá cokoli. Zvláště vhodné je vybavit se kolenními chrániči z materiálu D3O®. Pohlcují energii nárazu, aniž by při nošení působily rušivě. V segmentu pracovního vybavení smí tento materiál dobře známý zejména motorkářům používat pouze Snickers Workwear.

Střih, který vám padne a 41 velikostí

Kalhoty AllroundWork naleznete v rovném i zúženém střihu. Právě využití strečových materiálů umožnilo kalhoty vyrábět i ve variantě, která více kopíruje tělesné proporce. Modely jsou skutečně všestranné a sednou každému typu postavy. V nabídce je 41 velikostí, včetně těch prodloužených, dvakrát prodloužených nebo zkrácených.

Propracovaný design

Stále důležitějším prvkem pracovních oděvů je propracovaný design, který podtrhuje styl nositele. Ve Snickers Workwear se soustředí nejen na praktičnost a špičkové technologie, ale také na to, aby byly modely atraktivní a daly se dobře kombinovat s dalšími prvky nejen řemeslnického šatníku. Záměrem výrobce totiž je, aby se v jeho modelech lidé cítili dobře, ať už zrovna pracují na stavbě, nebo jdou po práci vyzvednout dceru ze školky, musí jednat s úřady nebo s obchodními partnery.

Do jakéhokoli počasí

V modelové řadě AllroundWork lze najít také kalhoty zcela nepromokavé vhodné do nehostinného a deštivého počasí či zateplené, které jsou výbornou volbou pro řemeslníky pracující v nepříznivých teplotních podmínkách. V sortimentu jsou rovněž dostupné varianty s reflexní úpravou odpovídající druhé třídě viditelnosti dle EN ISO 20471.

AllroundWork také ve variantě pro ženy

Ženy začínají pronikat i do profesí, které bývaly ryze mužskou dominantou. Ve  Snickers Workwear si toho všimli a rozhodli se vytvořit pracovní kalhoty v ryze ženském střihu. Nabízí maximální komfort a sluší dámským křivkám. Jsou dostupné ve velikostech 32 až 54, s normální, zkrácenou či prodlouženou délkou nohavic. Kalhoty AllroundWork padnou řemeslnicím, technickým pracovnicím, ale i dámám, které rády aktivně tráví svůj volný čas v přírodě, na zahradě nebo se kreativně realizují okolo domova nebo kdekoli jinde a potřebují oblečení, které s nimi zvládne všechny výzvy a dobrodružství.
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*