Infoservis

ISOVER vyhlásil vítězné týmy studentské soutěže

ISOVER vyhlásil vítězné týmy dalšího ročníku národního kola studentské soutěže v návrhu Multi-Komfortního domu. Studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, získali kromě finanční odměny 40 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč i možnost reprezentovat ČR na mezinárodním finále, které se bude konat v červnu v italském Milanu.

Soutěž je určena pro studenty architektury, designu a stavebnictví nebo jiných oborů z univerzit v zemích, kde se soutěž pořádá. Soutěž je dvoukolová, vítěz národního kola postupuje do mezinárodního finále, které se koná vždy přímo oblasti, pro kterou byl vytvářený architektonický návrh.  V minulých letech to tak byl například Dublin, Madrid nebo exotická Dubaj.


Vítězný návrh Multi-Komfortního domu

V letošním roce měli studenti za úkol vytvořit vizi budoucího udržitelného rozvoje oblasti v okolí stanice metra Crescenzago v italském Milanu, renovovat stávající blok panelových bytových domů a současně navrhnout novou smíšenou zástavbu včetně obytných a veřejných prostorů a služeb.


Vítězný tým Iva Jeřábková, Václav Šimeček (ČVUT – FSV)

Odborná porota nejlépe ocenila soutěžní projekty studentů:

  1. Iva Jeřábková, Václav Šimeček (ČVUT – FSV)
  2. Tomáš Hric, Maroš Galáž (ČVUT – FA)
  3. Jiří Trnka, Martin Houska (ČVUT – FSV)

Všichni studenti postupují do mezinárodního kola, které bude konat letos v červnu v Milanu.  Vítězný tým mezinárodního kola navíc kromě finanční odměny, kterou získají všichni ocenění, získá i měsíční stáž v jednom ze tří světoznámých italských architektonických ateliérů.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*