Infoservis

Když stavět domy, tak nejlépe po dvou

Stavbu dvou obchodních domů KIKA zahájila společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. V Praze dojde k rozšíření stávajícího obchodního centra Nové Butovice, které bude dokončeno na jaře 2018. V Českých Budějovicích pak vyroste samostatný objekt, do něhož se první zákazníci podívají na sklonku letošního roku.  Hodnota obou staveb je přes 400 mil. Kč.
Foto_KIKA Banská Bystrica
Pro českou společnost HSF System nejde o první zakázku, kterou od společnosti KIKA získala. „Poprvé jsme spolupracovali při úpravách objektů v Košicích, Plzni a Brně. V roce 2012 jsme jako generální dodavatel postavili zbrusu nové obchodní domy v Popradu a Banské Bystrici. Stavba obchodních center je jedním ze základních segmentů, kterému se věnujeme a budeme se na něj zaměřovat i do budoucna,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.
Pro stavaře bude náročnější výstavba pražského obchodního domu, která probíhá při provozu nákupního centra Nové Butovice. V Praze vyroste třípodlažní budova s půdorysnou plochou 5440 m2. Součástí projektu je i podzemní parkoviště.
Objekt v Českých Budějovicích bude mít půdorysnou rozlohu 3200 m2. Nákupní plocha pro zákazníky pak bude takřka třikrát vyšší. Na rozdíl od Prahy vzniká KIKA na jihu Čech jako samostatný objekt.
Oba projekty má investor díky moderním technologiím pod neustálou kontrolou. „Obě stavby jsou napojeny na vzdálenou správu do centrály v Rakousku. Odtud jsou dozorovány zejména systémy měření a regulace topení a elektro. Na kvalitu a efektivitu těchto systémů klade KIKA velký důraz při všech svých projektech,“ dodal Jan Hasík.
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*