Infoservis

Kompozitní odpařovací žlab

Nové řešení svedení úkapové vody z garážových parkovacích stání, nástupišť a krytých shromažďovacích, pojezdových ploch nabízí jen 30 mm vysoký kompozitní odpařovací žlab MEA PG EVO.  Nízká stavební výška umožňuje minimální zásahy do stavební konstrukce. Těsné a bezschodové napojení na podlahu zjednodušuje spádování litých podlah. Bezbariérové řešení s pevnými vodícími drážkami vyhoví pohybu osob se sníženou pohyblivostí a na nástupištích může sloužit i jako vedení pro slepce. Možnost i výrazných barevných kombinací žlabu nabídne opticky zajímavé a přitom funkční řešení.
 MEA PG EVO_odpařovací žlab_barevné možnosti
Podobné dosavadní řešení bylo možné realizovat s odpařovacím žlabem PG z polymerického betonu se stavební výškou 50 mm se třemi základními stavebními šířkami – 100, 150 a 300 mm. Využívá se tam, kde je komplikované spádování plochy do bodových vpustí. Podélné drážky žlabu jsou každý metr přerušené, aby se voda z krajů mohla rozlévat i do vnitřních profilů. Při předpokladu vyššího objemu vody se jednotlivé odtoky ve dně žlabů přímo napojují na kanalizaci.
MEA PG EVO_instalace žlabu s vodotěsným detailem
MEA Water Management s.r.o., přišla s inovovaným řešením odpařovacího žlabu MEA PG EVO, který je vyroben z kompozitního materiálu. Kompozit umožňuje nejen nižší výšku konstrukce žlabu (jen 30 mm) při zachování téměř shodné kapacity svodu vody, ale také spolehlivý vodotěsný detail v kontaktu žlabu s podlahou.  Těsný detail je možný díky vnější boční drážce na žlabu, která umožňuje zalít vrchní vrstvu (stěrku, asfalt) kontaktně až do konstrukce.  Ze své materiálové podstaty je žlab odolný proti solím, olejům, ropným látkám, nekoroduje a dá se individuálně řezat. Bezroštové provedení nevydává při pojezdu vozidel žádný hluk, takže se projektuje i do podzemních stání bytových domů. Pomocí tlakového mytí nebo hrabiček se žlab velice snadno vyčistí a udržuje.
MEA PG EVO_výška pouze 30 mm
Standardní 3metrová délka žlabu se dodává v šedé barvě, ale v případě zájmu je možné zvolit jakékoliv barevné řešení. Parkovací žlab se tak může stát zajímavým architektonickým prvkem, který je současně funkčním řešením.
MEA_PG EVO_bezbariérové řešení žlabu
MEA_PG_EVO_jednoduchá instalace

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*