Infoservis

Stavební systém dotažený do detailů

Stavební systém Ytong k portfoliu stavebních dílů od sklepa po střechu nyní přidal několik inovací, které rozšířily možnosti jeho použití i nad rámec hrubé stavby – nyní pod touto značkou vyrábějí také vnitřní i vnější omítky a vnitřní stěrku. Další novinky reagují na potřebu vyřešit některé stavební detaily a na trh přichází zakládací izolační řada tvárnic, žaluziový kastlík a schodišťová konzola.
 Realizace rodinného domu z Ytongu od stavební společnosti Stakl
Realizace rodinného domu z Ytongu od stavební společnosti Stakl
Do stavebního systému Ytong k celkovému portfoliu stavebních dílů pro kompletní hrubou stavbu až po střechu a komín nyní přibyly produkty pro povrchové úpravy. Nová lehčená vnitřní omítka a hlazená vnitřní stěrka byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem. Zlepšují tepelně izolační vlastnosti stěny a přispívají k celkové kvalitě provedení stavby. Vnitřní vápenocementová omítka umožní díky své zrnitosti 0,5 mm vytvářet velmi hladké povrchy. Je mimořádně a urychluje tak vysychání stavby. Její tepelný odpor λ 10 s hodnotou 0, 13  W/m.K zvyšuje tepelně izolační vlastnosti stěny i celkovou tepelnou pohodu. Vyniká také velkou vydatností, malou spotřebou a jednoduchou aplikací bez penetrace. Pomáhá tak k celkovému zrychlení povrchových úprav v interiéru.
B46C1
Pro vnitřní úpravy Ytong vyvinul lehčenou vnitřní omítku a hlazenou vnitřní stěrku
Vnitřní stěrka, vyztužená vlákny, umožní vytvářet mimořádně hladké povrchy a pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením. Je rovněž vysoce prodyšná, s hydrofilní schopností – pohlcuje vodní páru a tím reguluje vzdušnou vlhkost. Díky alkalickému znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je, že snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru. Aplikace je velmi jednoduchá – stěrku není potřeba vyztužovat tkaninou.
zaluziovy-kastlik-oba-V2-tisk
Žaluziový kastlík
Začátkem letošního roku portfolio uceleného řešení doplnil žaluziový kastlík, který slouží k bezproblémové instalaci žaluzií.  Jejich použití je u mnoha rodinných domů již standardním požadavkem a kvalitní příprava  tohoto detailu velmi usnadní montáž. Proto v Ytongu vyvinuli řešení, které je plně kompatibilní s celým systémem a vhodné pro většinu venkovních žaluzií na našem trhu.
Žaluziový kastlík je vyroben z Purenitu, který je voděodolný, trvanlivý a neobsahuje škodlivé chemické látky. Jeho vlastnosti jsou důležité u nízkoenergetické a pasivní výstavby – umožňuje provést detail bez tepelných mostů.  Stejně jako u celého systému Ytong i zde mysleli na jednoduchost. Délka kastlíku se dá snadno upravit pilou na železo, dřevo či úhlovou bruskou. Samozřejmě je možné u něj používat nejrůznější estetické povrchové úpravy stejně jako na fasádě.
zakladaci_tvarnice_nizka_125mm_ZLUTE_POZADIschodistova_konzola_ZLUTE_POZADI
Zakládací tvárnice nízká                 Schodišťová konzole
Nyní vstupuje na trh zakládací tvárnice Ytong Start. Je určena pro zakládací řadu tvárnic nejen pro stavby z pórobetonu, ale také pro stěny z běžného cihelného zdiva nebo lehkého betonu. Použití zakládací tvárnice snižuje riziko vzniku plísní v kritických detailech a zlepšuje izolační vlastnosti paty stěn. Také například doplňuje výškový modul stěn.
K systémovému prvku schodištních stupňů na míru přibyla i konzola, díky níž se zvětší užitný prostor pod schodištěm. Je určena pro jednoduchou a bezpečnou montáž pro schodiště do šířky 1200 mm.
Použitím celého systému na stavbách se provádějící firmy i stavebníci svépomocí vyhnou celé řadě poruch a vad. Mohou se také spolehnout na garanci, kterou výrobce poskytuje na všechny své prvky, použité v souladu s jeho doporučeními a předpisy.
 
logo-xella.w

  • placená prezentace

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*