Infoservis

Montážní úhelník pro zábradlí, které nepovolí

Zábradlí í okenice, neváží málo a musí být do fasády pevně ukotvené

Ať už plánujete užší propojení s venkovním prostředím v podobě velkého okna se zábradlím či balkonu, nebo naopak větší soukromí prostřednictvím okenic, v obou případech potřebujete EJOT Iso-Corner, certifikovaný montážní úhelník z nabídky HPI-CZ. Jak zábradlí, tak okenice, neváží málo a musí být do fasády pevně ukotvené. V případě zateplené fasády je pak EJOT Iso-Corner odpovědí na otázku, jak zábradlí či okenice upevnit spolehlivě, a přitom se vyhnout tepelným mostům.

Upevňovací prvek EJOT Iso-Corner

Prvek EJOT Iso-Corner

Upevňovací prvek EJOT Iso-Corner je určen pro plánovanou montáž středně těžkých i těžkých dílů do zateplených fasád ETICS s redukcí tepelného mostu. Upevnit lze pomocí tohoto úhelníku na fasádu nejen balkonová zábradlí, ale i rozměrné okenice, křídlové i posuvné, ale i konzole pro klimatizační jednotky nebo záchytné systémy.  EJOT Iso-Corner se přizpůsobí tloušťce tepelného izolantu.

Díky izolačnímu materiálu redukuje tepelné mosty. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí, únosností a přenosem sil až do vzdálenosti 20 mm od montážní plochy, což se hodí při přemostění neúnosných vrstev např. omítky. EJOT Iso-Corner nabízí dvě montážní plochy, z nichž si vyberete tu, která lépe vyhovuje upevňovanému prvku, například tvaru zábradlí. 

EJOT Iso-Corner je v nabídce ve třech délkách

Montáž úhelníku do fasády

Montáž úhelníku do fasády se provádí pomocí hmoždinek přímým zašroubováním ve dvou krocích: předvrtání, zašroubování, hotovo. Při montáži k podkladu lze upevňování šrouby kombinovat s chemickými kotvami. EJOT Iso-Corner je v nabídce ve třech délkách, pro stavební výšku 140, 200 a 300 mm. Základová část je vždy 140 x 270 mm.

Úhelník si lze dle potřeby na stavbě upravit. Přesné zkrácení úhelníku EJOT® Iso-Corner se provádí po montáži ETICS do roviny s povrchem s povrchem izolantu. Pozice a počet šroubů jsou volitelné pro snadné přizpůsobení připojovanému dílu.

O jednoduchosti postupu montáže se můžete přesvědčit na videu ZDE.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*