Infoservis

Nové i osvědčené materiály od společnosti Baumit

Obnova a renovace památkových objektů je i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci investorů stále velmi aktuálním tématem. Domy v historických centrech, ale i venkovské usedlosti se stářím i několik staletí však vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy. Společnost Baumit věnuje tomuto segmentu produktů velkou pozornost.

Restaurování historických budov s produkty Baumit NHL

Bezcementové materiály na bázi přirozeného hydraulického vápna (NHL –Natural Hydraulic Lime) si získávají velkou oblibu nejen v oblasti historických budov a památkové péče, a to zejména díky svému přírodnímu původu, protiplísňovým účinkům, dobrému odvodu vzdušné vlhkosti z konstrukce a stálým vlastnostem i ve vlhkém prostředí. Čistě vápenné omítkové systémy jsou zároveň ideálním řešením pro původní kamenné nebo smíšené zdivo. Pro tuto stavební sezónu Vám přinášíme ucelené systémové řešení od přípravy podkladu, ručních i strojních omítek různých zrnitostí až po povrchové štuky, vyhlazovací stěrky a finální čistě vápennou barvu Baumit BioKalkColor. V nové sezóně si u nás vybere opravdu každý.

Renovační a sanační systémy Baumit oživí vzhled každé fasády

Nový vzhled vyžaduje časem i fasáda, o kterou se pravidelně staráme. Fasády jsou totiž neustále vystavovány nejrůznějším povětrnostním vlivům. Proto Baumit nabízí škálu možností realizací renovací a obnov fasád od zašpiněných přes napadené řasami a plísněmi až po mechanicky poškozené, např. s pískujícím povrchem, nesoudržnou omítkou či trhlinami, a to včetně oprav balkonů a teras. Stačí si jen vybrat z ověřených řešení pro renovace a sanace.

Jak zvolit vhodnou sanaci vlhkého zdiva?

Jak řešit sanaci vlhkého zdiva, je častý dotaz našich zákazníků, kterým se v domě či bytě objeví vlhké mapy, solné výkvěty, či dokonce odlupující se nátěry a opadávající omítky. Vhodné sanační řešení by mělo vždy vycházet z rozboru vzorků odebraných přímo na místě našimi proškolenými pracovníky. Z odebraných vzorků se provede sanační analýza, která určí nejen míru vlhkosti a zasolení, ale i druhy jednotlivých vodorozpustných solí. Na základě sanační analýzy se následně vytváří sanační zpráva s návrhem skladby sanačních omítek od přípravy podkladu až po finální omítky a nátěry.

Zateplovací systém Baumit Ceramic

Systém Baumit Ceramic dodává fasádě jedinečný dekorativní vzhled. Díky široké škále možností tento systém splňuje i ty nejnáročnější požadavky architektury a urbanismu. Nezáleží na tom, zda má být budova zasazena do městského kontextu, nebo je nutné zdůraznit nezávislost její fasády. Lícové cihly, keramika, obklady z přírodního kamene – neexistují téměř žádné limity prostoru pro tvořivost.

Fasáda roku 2021
Jste hrdí na fasádu, kterou jste nedávno dokončili nebo brzy dokončíte? Přihlaste své projekty do soutěže Fasáda roku 2021 a získejte odměnu 50 000 korun a sošku Fasádea. Přihlásit do soutěže můžete svůj projekt zhotovený z materiálů Baumit a dokončený v roce 2019, 2020 nebo nejpozději v dubnu 2021.

Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích:

  • novostavba objektu určeného k bydlení (rodinné a bytové domy),
  • novostavba nebytového objektu,
  • rekonstrukce,
  • rekonstrukce historického objektu.

Přihlásit projekt

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*