Infoservis

Nové sídlo se sklady a parkovacím domem

CTParku Prague East v Nupakách u Prahy proběhlo slavnostní předání zcela nového sídla a moderních skladů, včetně cross-docků a parkovacího domu, mezinárodní úspěšné logistické společnosti Raben Logistics Czech.
CTP předala mezinárodnímu logistickému řetězci úspěšné firmě Raben Logistics Czech klíče od nového sídla v Nupakách u Prahy. Z kanceláří o výměře přes 600 m2 bude společnost, která letos slaví 10 let na českém a slovenském trhu, tuto oblast řídit. Sídlo se nachází na strategickém místě v CTPark Prague East, které disponuje přímým napojením na dálnici D1 s dostupností pražského letiště do 30 minut. Kromě vynikající polohy se v této lokalitě nachází čerpací stanice, opravna a myčka nákladních vozidel, restaurace či nově vybudovaná autobusová zastávka v areálu s přímým spojením do Prahy. Autem dojíždějící zaměstnanci, návštěvníci i dodavatelé budou mít pro pohodlné parkování k dispozici 4830 m2 v parkovacím domě.
 

Moderní sklady o výměře přes 26 000 m2 nabízejí režim skladování od 2 do 6°C a od 16 do 18°C, což je vhodné zejména pro přepravu potravin. Sklady jsou vybaveny úsporným LED osvětlením, inteligentním systémem HVAC či spriklerovým systémem dle normy NFPA. Tyto prostory navazují na samostatně stojící cross-dock, tedy mezisklad o velikosti přes 5 000 m2, kde se zboží vykládá, kontroluje, třídí a opět nakládá k další distribuci ke koncovým zákazníkům či odběratelům. Toto řešení přináší úsporu financí, zrychluje logistiku a přispívá k zajištění kvality dodávaného zboží.

„Slavíme desáté narozeniny v Česku a na Slovensku a proto chceme, aby naše nové sídlo bylo dárkem pro všechny – naše klienty, partnery, zaměstnance, ale také místní komunitu. Chceme být opravdu dobrými sousedy,“ vysvětluje Jakub Trnka, ředitel Raben pro ČR a SR.
I společnost CTP si klade za cíl být dobrým sousedem pro okolní obce i komunity, kde vlastní a buduje své industriální parky. Kromě speciálních řešení na míru pro tohoto zákazníka tak, vysadila v okolí také 500 stromů, 8000 keřů a vybudovala místo tradiční protihlukové stěny přírodní val, který mohou místní obyvatelé využít jako sáňkovací dráhu pro děti. K dispozici je veřejnosti i meandrový potok, kde si lze odpočinout v létě.
Stavba netrvala ani rok a to díky zkušenému internímu týmu inženýrů, projektantů a díky velmi dobré spolupráci se zákazníkem. „Velice si cením důvěry společnosti Raben, která si vybrala CTP jako partnera pro svůj další růst. CTPark Prague East má strategickou polohu a díky perfektní dopravní dostupnosti směr letiště (35 km), Drážďany (170 km) či Brno (187 km) tak u nás získává Raben kromě velmi kvalitního bulit-to-suit řešení i výhodu rychlé dopravní obslužnosti, která hraje pro logistické společnosti důležitou roli,“ říká Remon Vos, CEO CTP.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*