Infoservis

Oceňovaný plzeňský dům Na Sylvánu získal partnerskou cenu ČKA

Prohlídka oceněného bytu

Jedna z partnerských cen v rámci České ceny za architekturu, Cena společnosti VEKRA za dostupné bydlení s nadčasovou perspektivou byla předána 16. června v Plzni. Ocenění si převzal hlavní autor projektu, Ing. arch. Jiří Zábran z ateliéru PRO-STORY, a to přímo z rukou předsedy ČKA Ing. arch. Jana Kasla a pana Romana Kubálka, obchodního ředitele značky VEKRA.

Po Ceně primátora města Plzně je to tak další odborné uznání pro tuto osobitou stavbu. Ta navíc zaujala i mezinárodní porotu, když získala nominaci také v hlavní kategorii České ceny za architekturu.

Vítězný bytový dům na plzeňském Severním předměstí upoutá svojí netradiční kompozicí, pravidelně členěnou fasádou a střídmou kombinací barev. Svým obyvatelům poskytuje plně komfortní bydlení se svébytným architektonickým výrazem. To se navíc podařilo vybudovat v souladu s požadavkem na nízký rozpočet a zároveň požadovanou kvalitu provedení i materiálů. Svými charakteristikami tak beze zbytku naplňuje základní atributy ceny za dostupné bydlení. „Bytový dům Na Sylvánu zajímavě pracuje nejen s důrazem na kvalitní bydlení za dostupnou cenu, ale i s řešením okolního prostoru jako celku. Zcela zásadní je totiž fakt, že úspora v pořizovacích nákladech nespočívá ve využití levných nebo dokonce ošizených materiálů, ale naopak v použití vysoce funkčních a kvalitních konstrukčních prvků s důrazem na maximální životnost a dlouhodobě nízké provozní náklady,“ vysvětluje výběr této stavby Jan Tušl, spolumajitel VEKRY a člen představenstva.

Ocenění si převzal hlavní autor projektu, Ing. arch. Jiří Zábran z ateliéru PRO-STORY, a to přímo z rukou předsedy ČKA Ing. arch. Jana Kasla a pana Romana Kubálka, obchodního ředitele značky VEKRA

Historicky poprvé

Cenu VEKRA udělila historicky vůbec poprvé v rámci svého nedávno uzavřeného partnerství s Českou komorou architektů. Jan Tušl k tomu říká: „Spolupráce s ČKA je pro nás přirozeným pokračováním a do určité míry i vyvrcholením naší dlouholeté součinnosti s architekty na jejich stavbách a projektech. Velkou výzvou je pro nás vždy propojení designového pohledu architektů a našeho technického přístupu orientovaného na maximální komfort používání a dlouhodobou životnost. Je to o hledání porozumění, harmonie a společné vize.“

Udělat bydlení dostupnějším je navíc v poslední době stále diskutovanější téma. Tlak na pořizovací i provozní náklady staveb roste, což pak úzce souvisí s dosažitelností domů či bytů. U bytového domu Na Sylvánu se podařilo skloubit náročné ekonomické požadavky s kvalitou použitých materiálů a osobitým estetickým výrazem.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*