Infoservis

Odstartováno! Brány soutěže Dřevěná stavba roku 2023 jsou otevřeny

Mateřská škola Ibsenka Brno

Právě byl spuštěn nový ročník oborové soutěže Dřevěná stavba roku, kterou již 13. rokem organizuje Nadace dřevo pro život. Kdo se stane vítězem, který získá uznání odborné poroty a sympatie široké veřejnosti? I letos na účastníky čeká 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit své realizace či návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny nebo dřevěné interiéry. Každý účastník soutěže Dřevěná stavba roku automaticky získává hodnocení v uznávaném ratingu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (RABF), která je pravidelně publikována v časopisu STAVITEL a prezentaci na vybraných stavebních veletrzích. Vítězné dílo z každé kategorie pak získá prestižní titul Dřevěná stavba roku 2023.

Architekti, studia i stavitelé z celé ČR i SK se do letošního ročníku soutěže Dřevěná stavba roku mohou přihlásit do 15. února 2023. Zaslat mohou přihlášku konkrétní realizace, ale i návrhu projektu na dřevěnou stavbu, konstrukci nebo interiér. Přihlášku mohou podat skrze webové stránky soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 16. ledna získají navíc slevu 20 % z registračního poplatku. V průběhu března proběhne hlasování odborné poroty i veřejnosti, kterého se v průměru účastní přes 4500 hlasujících. Výherci budou vyhlášeni na slavnostním předávání cen v dubnu 2023. 

„Stavby ze dřeva jsou unikátní a výjimečné, stejně jako samotný materiál, ze kterého vznikly. Naší hlavní nadační myšlenkou, kterou dlouhodobě představujeme veřejnosti je, že dřevo je naše budoucnost a jeho využíváním chráníme naši planetu a životní prostředí. To, že letos pořádáme již 13. ročník Dřevěné stavby roku, je důkazem, že poptávka a zájem po dřevěných stavbách stále roste a že bariéry, které kolem dřeva jako základního stavebního materiálu panují, pomalu ustupují,“ uvádí ředitel Nadace Stanislav Polák.

Spolu s veřejností hodnotí díla i odborná porota. Ta je složená z odborníků z oblasti architektury dřevěných konstrukcí a staveb či interiérového designu. Porotci jsou rozděleni do tří hodnotících skupin podle své expertízy – na dřevěné konstrukce, dřevěné budovy a dřevěné interiéry. Přihlášená díla hodnotí zejména podle úrovně jejich technického zpracování, inovativnosti a způsobu využití dřeva.


Vítězné projekty z loňských let je možné si prohlédnout v galerii staveb

-jik-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*