Infoservis

Odvodňovací a konstrukční systémy

MEA Water Management s.r.o.

MEA Water Management s.r.o. představuje nejnovější realizace. Společnost navrhuje a dodává komplexní řešení dešťových vod s předčištěním pomocí odlučovačů ropných látek a tuků s návazností na vsakovací systémy; kompozitní rošty a kompozitní konstrukce vhodné pro exponované stavby. Vnitřní odvodnění je řešeno nerezovými žlaby a nerezovými vpusti.

Čerpací stanice vodárenské věže Děvín

Vodárenská věž Děvín i čerpací stanice na pitnou vodu byla v první polovině roku 2021 rozsáhle rekonstruována. Čerpací stanice prošla nejen celkovou obnovou stavební části, ale i strojní technologie a elektrického vybavení. Jednou z nových změn je umístění kompozitních konstrukcí pro zajištění údržby v přečerpávacím objektu. Přechodové lávky zajišťují bezpečný přístup do všech míst objektu. Kompozitní mřížkové rošty jsou uložené na terčích a umožňují pod zvýšenou podlahou umístění kabelových a jiných technologických vedení.

Kompozitní materiály se používají především kvůli své odolnosti vůči korozi, nízké váze, snadné instalaci a nárokům na minimální údržbu. Rošty, které se používají, mají protiskluzovou úpravu a jsou bezpečné za mokra, mrazu i sněžení. Kompozitní profily i rošty jsou vhodné do vlhkého prostředí jako jsou přečerpávací stanice, čistírny, vodojemy. Jsou vhodné pro styk s pitnou vodou.

Více informací o kompozitních konstrukcích pro vodohospodářský průmysl na:

https://www.mea-odvodneni.cz/vodohospodarsky-prumysl/kategorie/153

Retenční galerie MEA

Efektivní hospodaření s dešťovou vodou by se mělo stát standardem v městských aglomeracích, obytných komplexech, průmyslových areálech a nákupních zónách. V případě, když nejsou vhodné zasakovací podmínky, pak je možné využít retenční nádrže pro zachycení přívalových dešťů.  V obytném souboru Green Port Praha byly projekčním týmem MEA navrženy retenční nádrže v celkovém objemu cca 120 m3. Vzhledem ke stíženým prostorovým podmínkám je tvar nádrží, seskládaných z pevných bloků, rozměrově přizpůsobený okolním objektům. Galerie je obalena pevnou geotextilií, která prosákne vodou, ale zadrží hrubé nečistoty. Revize probíhá kamerovým systémem kontrolním tunelem, takže je možné určit případné potřeby čištění.

Více informací o vsakování a retenci dešťových vod na

https://www.mea-odvodneni.cz/vsakovani-a-retence-destovych-vod/sortiment/42

Odvodňovací žlaby pro pojezd hasičských aut

Dešťové a úkapové vody při výstavbě nové hasičské zbrojnice v Praze Holešovicích pomáhala vyřešit MEA Water Management komplexně od zachycení vody po předčištění a retenci. Půdní podmínky zde neumožnily vodu vsakovat. Žlaby uvnitř objektu MEA ENF 1000 zachytávají úkapovou vodu z požárních aut. Pro pojížděnou plochu těžkými vozidly navrhl projekční tým MEA monolitické žlaby z polymerického betonu DM2000 pro zatížení až F900 kN. Polymerický beton je velice odolný materiál a žlaby z něj se snadno instalují. Monolitický žlab DM má nátokové otvory integrovány do těla konstrukce a je bezroštový. Pojezd přes něj je tedy i velmi tichý.

Technické informace a video o žlabech MEA DM na:

https://www.mea-odvodneni.cz/dm-monoliticke-zlaby/kategorie/145

Kompozitní lávka pro pěší a cyklisty ve Vodňanech

V jihočeských Vodňanech mohou pěší i cyklisté užívat novou lávku, která je vyrobena z kompozitního materiálu. Nosné prvky, zábradlí i rošt jsou z kompozitu, tedy ze směsi polyesterové pryskyřice a skelného vlákna. Tento moderní materiál je velmi lehký, odolný proti korozi a vydrží i mráz a sníh.

Pochozí rošty s velikostí ok 10 x 10 mm jsou bezpečné pro chůzi nejen osob, ale i psů. Protiskluzový povrch roštů zajišťuje vysokou bezpečnost i při dešti nebo náledí. Před instalací byla lávka posuzována také na požadovanou zátěž a způsob uložení. 

Více o kompozitních konstrukcích na:

https://www.mea-odvodneni.cz/mea-kompozity/kategorie/5

Nízké žlaby PG v podzemních garážích Úřadu vlády

Kompozitní vypařovací žlaby MEA PG 150 EVO mají výšku pouhých 30 mm a umožňují instalaci nad výztuží konstrukce stropu. Výhody žlabu z vysokopevnostního SMC kompozitu s tichým pojezdem ocení řidiči v podzemním parkovišti Úřadu vlády České republiky v Praze.  Vypařovací žlaby se volí podle předpokládaného množství úkapů v šířkách 100, 150 a 300 mm. Připojovací drážka umožní bezpečně napojit betonovou stěrku nebo asfaltovou zálivku. Instalován byl žlab v šedé barvě, ale barevnost může být libovolná podle vzorníku RAL.

Více o vypařovacích žlabech PG 150 EVO pro parkovací domy:

https://www.mea-odvodneni.cz/system-pg1500-evo/kategorie/137

Zadlažďovací poklopy na Václaváku v Praze

Zadlažďovací poklopy MEA byly instalované na Václavském náměstí v Praze při rekonstrukci dolní části náměstí.  Venkovní zadlažďovací poklopy XP jsou určeny na zakrytí technologických vstupů a používají se v kombinaci pro vyplnění venkovní zámkovou dlažbou. Třída zatížení je A15 až D400 kN. Pro zakrytí otvoru na veřejném prostranství, ale i v interiéru je možné použít i další druhy poklopů. Do interiérových prostor se počítá s alternativou SF s vnitřní vyztužovací sítí, které se používají ve spojení s litou podlahou nebo dlaždicemi. Materiál interiérových poklopů je převážně hliník. Hliníkové poklopy jsou lehké, stálé a snadné na instalaci převážně do vnitřních prostor. Většinou se vyplňují betonem, stěrkou nebo dlaždicemi.

Více informací o poklopech na:

https://www.mea-odvodneni.cz/zarove-pozinkovane-nerezove-a-hlinikove-poklopy/kategorie/54

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*