Infoservis

Poležení na ortopedii v sokolovské nemocnici

Nové pokoje pro pacienty i moderní zázemí pro lékaře a sestry nabízí nové lůžkové oddělení ortopedie v pavilonu B Nemocnice Sokolov, které bylo dnes slavnostně předáno za účasti Jany Vildumetzové, hejtmanky Karlovarského kraje. Ten jako vlastník nemovitostí, nechal kompletně zrekonstruovat 3. nadzemní podlaží pavilonu a celou stavbu za 36,2 milionu korun financoval. Jejím generálním dodavatelem byla společnost SWIETELSKY stavební, závod Pozemní stavby Západ, oblast Sokolov.
4
Přestavbou pavilonu, v němž dříve bylo lůžkové oddělení interny a neurologie, vzniklo moderní lůžkové oddělení ortopedie se 40 místy, což je o 20 víc než před rekonstrukcí. To by mělo zásadně zkrátit čekací doby na žádané operace kolen a kyčlí. Zlepšilo se i zázemí pro práci lékařů a zdravotních sester. Rekonstrukce začala koncem loňského května a skončila letos v únoru.
„Nejnáročnější bylo skloubit potřeby stavby s běžným provozem nemocnice, k němuž patří hlavně klid. Díky důsledné koordinaci prací na staveništi se dařilo požadavkům oddělení, sousedících s rekonstruovanými podlažími, vyhovět. I když bourání a demolice ve stísněných podmínkách se bez hluku a prachu nikdy neobejdou,“ říká Jan Kutač, ředitel sokolovského pracoviště Pozemních staveb Západ společnosti SWIETELSKY stavební. Za klíč k úspěchu přitom označuje práci techniků na staveništi a v oddělení přípravy, neboť se musela nejen respektovat různá omezení, ale i zajistit bezchybnou logistiku a důslednou kontrolu.
Původním záměrem bylo přestavět několik podlaží pavilonu B najednou. Aby nedošlo k většímu omezení lůžkových kapacit, investor zvolil sanace po jednotlivých částech.
„V pavilonu B plánujeme ještě vybudovat nové operační sály, řešit chceme únikové cesty a dojde ke stavebním úpravám trafostanice. Celkem by mělo jít o investici za 160 milionů korun. V plném proudu je i rekonstrukce a dostavba chebské nemocnice a po otevření nově vybudovaného plicního oddělení karlovarské nemocnice chystáme zahájení přestavby porodnice,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.
dav

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*