Infoservis

Přes irského oděvního giganta k německé zakázce

Vzduchotechnika na střeše

Nově rekonstruovaný Motel One v centru německého Mannheimu bude vybaven vzduchotechnikou od české společnosti Luwex. Kontrakt za zhruba 15 milionů korun zahrnuje vedle dodávky vzduchotechnického potrubí také kompletní montáž.

„Montážní práce by měly trvat zhruba deset měsíců a skončit koncem letošního roku. Covidová pandemie sice stavbu zpozdila, ale o to víc vzrostl tlak na co nejrychlejší dokončení, Vzali jsme to jako výzvu a věřím, že to zvládneme,“ říká Ing. Lukáš Kadlec, ředitel divize Lehká vzduchotechnika.

Firma se do Německa, kde už má za sebou řadu realizací, vrátila díky loňské zakázce pro irský oděvní gigant Primark v Praze na Václavském náměstí, kde vznikl jeho první obchod na českém trhu. „Tento projekt měl stejného generálního dodavatele. I zde jsme dodávali a montovali vzduchotechniku a klimatizaci,“ dodal Lukáš Kadlec.

Luwex se stal akciovou společností už v roce 1988 jako jedna z prvních firem v tehdejším Československu. Za sebou už má na 2100 dokončených projektů v 11 zemích. Firma, sídlící v Praze a s provozovnou v jihočeském Milevsku, se zaměřuje na projekční práce a výrobu hlavně lehkých vzduchotechnických zařízení a zdrojů chladu, Těmi vybavila třeba i Státní operu Praha. Od loňského léta je součástí slovenské skupiny GreMi KLIMA.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*