Infoservis

Připojení parapetu do omítky

Abychom zabránili pronikání vlhkosti pod parapet a následně do vnitřních vrstev tepelně izolačního systému, je třeba provést těsné, ale pružné, navíc dlouhodobě bezpečné připojení parapetu do omítky.

HPI-CZ, jeden z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás, nově nabízí systémovou sadu zasunovacích a omítkových lišt SOL-PAD. Řešení parapetů systémem SOL-PAD je vysoce estetické, montáž pak rychlá a jednoduchá. Více informací na www.hpi.cz, kde lze systém i objednat.

Systém SOL-PAD lze využít pro jakýkoli typ parapetů

SOL-PAD je systémová sada zasunovacích a omítkových lišt určená pro montáž všech typů parapetů, například hliníkových, měděných, dřevěných, plastových nebo i kamenných. Je tvořena dvěma komplety – pro pravou a levou stranu parapetu, a dále ze dvou omítkových profilů se sklotextilní síťovinou.

Sety pro pravou a levou stranu jsou opatřeny okapničkou, definovaným odvodem vody a profilováním na spodní straně pro lepší vlepení do těsnicí hmoty. Komplety odvádějící vodu jsou instalovány vlevo a vpravo pod vnějšími ostěními. Nahrazují boční těsnění mezi parapetem a izolací. Tyto zasunovací lišty jsou vyrobeny z jakostního, vysoce odolného plastu. Omítkové profily se sklotextilní síťovinou se připojují na zasunovací lišty a zaomítnou se armovacím tmelem a omítkou. Systém SOL-PAD je v prodeji ve třech různých velikostních variantách.
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*