Infoservis

RD Rýmařov expanduje do Švýcarska

Tradiční český výrobce dřevostaveb RD Rýmařov expanduje do Švýcarska, kde ve spolupráci s místním partnerem otevírá přímé zastoupení se sídlem v luzernském kantonu. Pod názvem RD Holzbau AG bude ve Švýcarsku konkurovat tradičním místním dřevostavitelům. Jde již o několikáté zahraniční obchodní zastoupení tohoto největšího českého výrobce dřevostaveb v Evropě.

Švýcarská pobočka v Escholzmatt-Marbachu založená v loňském roce již začíná fungovat jako plnohodnotné obchodní centrum a pracuje na stavbě několika vzorových rodinných domů na zakoupených a pronajatých pozemcích. Soustředí se také na akvizice pozemků, na nichž postaví rodinné a bytové domy k prodeji. Ambicí RD Rýmařov ve Švýcarsku v tomto roce je stavba 50 rodinných domů a bytů.

Výroba zůstane doma

Veškeré domy pro švýcarský trh se budou vyrábět v Rýmařově. I přes vysoké nároky na logistické a personální kapacity je to totiž optimální řešení. „Švýcarsko je charakteristické velmi drahou pracovní silou a nízkou nezaměstnaností. Nyní je v zemi cítit velký nedostatek pracovníků ve stavebnictví, a proto vnímáme obrovský potenciál pro náš systém výstavby. Protože chceme udržet jak vysokou kvalitu, tak i cenovou dostupnost, domy určené pro švýcarský trh budou vyráběné v naší rýmařovské hale, stejně jako domy pro tuzemské klienty. Na místo určení pak budou dopraveny a tam postaveny našimi montážníky. Zároveň tento model vede k velké úspoře lidské práce. Systém jsme již představili místním stavitelům a začíná o něj být nečekaný zájem,“ říká Jiří Buchal, generální ředitel RD Rýmařov.

Konkurence bude obrovská

RD Rýmařov dlouhodobě vyhledává atraktivní zahraniční trhy a v důsledku očekávaného poklesu výstavby v ČR kvůli rostoucí úrokové sazbě z hypoték tuto strategii intenzivněji rozšiřuje. Na švýcarské zastoupení nepadla volba náhodou. Zdejší prostředí RD Rýmařov již zná a v průběhu let ve spolupráci s místními partnery několik domů postavil.

„Švýcarsko je rozvinutá země, kde většina novostaveb jsou dřevostavby, je zde výrazně nižší inflace než v Česku, a tudíž nízká úroková míra na hypotéky. Švýcaři navíc chtějí kupovat pouze od firem s dlouhou historií a prověřenou kvalitou, což naše stavby plně splňují. Skoro v každém tamním městečku najdeme nějakého výrobce dřevostaveb, náš systém je ale ojedinělý svou rychlostí a precizností. Obrovský úspěch má naše kvalita a bezkonkurenční rychlost výstavby,“ dodává Buchal.

-jik-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*