Infoservis

Seco Industries staví v Jičíně novou obrobnu

Novou obrobnu za téměř 90 milionů korun o rozloze 3700 m2 staví v Jičíně strojírenská a slévárenská společnost Seco Industries.

„Investice nám umožní zvýšit kapacitu obrábění odlitků vlastní výroby minimálně o 50 procent. Stejně významné ale bude i zlepšení pracovních podmínek našich zaměstnanců,“ vysvětluje Tomáš Linhart, ředitel firmy, vyrábějící zahradní traktory, odlitky z tvárné litiny a vložené válce do dieselových motorů. Pracuje v ní 550 zaměstnanců a tržby činí přes 1,2 miliardy korun .

Stavba začala položením základního kamene loni 12. listopadu a skončí za deset měsíců letos v září. „Základním předpokladem k dodržení takto nastavené doby výstavby je spolupráce s investorem. Vše je postaveno na důvěře a korektnosti, kdy každý detail haly důsledně navzájem konzultujeme,“ říká Jiří Podaný, prokurista společnosti Swietelsky stavební a vedoucí jejího závodu Pozemní stavby Střed, která je generálním dodavatelem stavby.

Práce probíhají téměř v nepřerušeném provozu a jejich příprava začala jednáním nad jednotlivými konstrukčními prvky s třítýdenním předstihem před vlastním položením základního kamene.

Nová hala vyrůstá v areálu Seco Industries za plného provozu. „V dnešní době ekonomické konjunktury to již považujeme za samozřejmé a děláme maximum pro plynulý chod výroby investorů,“ dodal Jiří Podaný.
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*