Infoservis

Solární baterie do zásoby za miliardu

Energetický Holding Malina nakoupil od čínských partnerů 8 tisíc lithiových baterií pro fotovoltaické elektrárny v hodnotě 1 miliardy korun. Jde o dosud největší investici firmy. Energetický Holding Malina si díky tomuto nákupu zajistí dostatek výrobků na pokrytí poptávky po fotovoltaice do konce roku 2022. Žádosti o dotace na fotovoltaické elektrárny v ČR rekordně rostou.

Cyril Regner, zakladatel a majoritní vlastník Energetického Holdingu Malina: „Jde o dosud největší a nejvýznamnější investici v historii firmy. V ČR rekordně stoupá poptávka po fotovoltaice, společně s tím se firmy potýkají s celosvětovým nedostatkem důležitých komponentů pro fotovoltaické elektrárny. Jsem rád, že se nám díky dlouholeté spolupráci s čínským dodavateli podařilo pořídit osm tisíc solárních baterií a zajistit pro naše zákazníky dostatek výrobků na pokrytí poptávky pro celý letošní rok. Už nyní plánujeme další objednávku v objemu 20 tisíc kusů lithiových baterií, která nám zajistí dostatek výrobní kapacity na rok 2023. Obchod by měl být uzavřen letos v listopadu.”

Baterie jsou klíčovou součástí solárních panelů a slouží k ukládání vyrobené energie. Malina Group si jejich výrobu zajišťuje pod vlastní značkou Gen2/Malina tak, aby garantovala jejich nejvyšší možnou kvalitu na trhu.

Například jen cena lithia, klíčového komponentu pro solární baterie, vzrostla za posledních šest měsíců více než dvojnásobně. Podle webu tradingeconomics.com stála letos v lednu tuna lithia 200 tisíc CNY/tuna, nyní se obchoduje 475 tisíc CNY/tuna. Na specializované burze London Metal Exchange se pak tuna sloučeniny lithného karbonátu prodává za cenu 75 tisíc amerických dolarů.

Energetický Holding Malina uzavřel obchod na nákup osmi tisíc lithiových baterií v hodnotě miliardy korun s čínským dodavatelem Regner Industries a firmou Shenzen UFO Power Co. Ltd., výrobním a technologickým partnerem Holdingu.

• Poptávka po fotovoltaických elektrárnách v Česku láme rekordy, počty žádostí o dotace jsou za šest měsíců letošního roku vyšší než za celý loňský rok.
• Energetický Holding Malina uzavřel nejvyšší obchod ve své historii: koupil osm tisíc lithiových baterií v hodnotě miliardy korun.
• Každá z baterií má kapacitu 10 kWh.
• Cílem obchodu je zajistit výrobky pro fotovoltaické elektrárny a uspokojit stoupající poptávku zákazníků do konce roku 2022.
• Podle České fotovoltaické asociace chybní na trhu nejen zaměstnanci, ale nedostává se také důležitých komponentů.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*