Infoservis

Soutěž: Cena Wernera von Siemense 2022

Již dvacet pět let oceňujeme nadané studenty, inspirativní pedagogy a nadšené vědce prestižní cenou, která sbližuje hranice průmyslu a vědy.

Přihlašování do jubilejního 25. ročníku soutěže končí již tuto neděli 4. prosince.

Detaily a přihlášky na www.cenasiemens.cz

Vítězové si rozdělí odměny ve výši celkem 1 milion Kč.

V soutěži Cena Wernera von Siemense se ceny udělují celkem v osmi kategoriích, přičemž do některých kategorií nominují své zástupce samy univerzity, do kategorií absolventských prací se zájemci mohou hlásit sami.

V případě, že doporučíte kandidáta, který se přihlásí a zvítězí, čeká finanční prémie 10 tisíc Kč i na vás.

Přihlásit se nebo nominovat kandidáta můžete do těchto kategorií:

Kategorie / odměnamístomístomísto
Nejlepší diplomová práce55 000 Kč autor / vedoucí35 000 Kč autor / vedoucí25 000 Kč autor / vedoucí
Nejlepší disertační práce70 000 Kč autor / školitel40 000 Kč autor / školitel30 000 Kč autor / školitel
Nejlepší absolventská práce zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.030 000 Kč autor
Nejlepší absolventská práce zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou30 000 Kč autor

Soutěž Cena Wernera von Siemense pořádá český Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení prací. Rozsahem, výší finančních odměn i historií je tato cena jednou z nejvýznamnějších nezávislých iniciativ svého druhu v České republice.

Přihlašování do soutěže probíhá na webu www.cenasiemens.cz

O Ceně Wernera von Siemense

Již dvacet pět let oceňujeme nadané studenty, inspirativní pedagogy a nadšené vědce prestižní cenou, která sbližuje hranice průmyslu a vědy.

Vytrvalost, odvaha a vůle zvítězit

Tyto tři vlastnosti stojí za celosvětovým úspěchem a pevnými základy společnosti Siemens. A těmito vlastnostmi disponoval i Werner von Siemens, který nejenže založil prosperující společnost, ale nebál se s vervou vrhnout do výzkumných projektů, nad nimiž mnozí jen nevěřícně kroutili hlavou. A právě tyto nekonvenční myšlenky a postupy daly vzniknout Ceně Wernera von Siemense, protože i my věříme, že výzkum a inovace jsou tou správnou investicí do budoucnosti.

Odměna a prestiž

Cena Wernera von Siemense má za úkol nejen motivovat výjimečné talenty z řad studentů a výzkumníků, ale také upevňovat pozitivní vztah studentů a širší veřejnosti k vědě a v neposlední řadě vyzdvihnout neúnavnou práci pedagogů, která je často neprávem opomíjená. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří naše soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v celé České republice. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV. Od roku 1997 jsme na odměnách rozdělili již více než 14 300 000 Kč mezi 431 studentů, pedagogů a vědců a jsme rozhodnuti v tomto úsilí i nadále pokračovat.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*