Infoservis

Soutěž E.ON Energy Globe zná vítěze letošního 14. ročníku

V letošním roce se do E.ON Energy Globe přihlásilo 165 udržitelných projektů. Společnost Wienerberger širokou veřejnost zaujala už při rozhodování o tom, který z projektů získá divokou kartu a půjde rovnou do finále. Hlasy příznivců jí tak zajistily nejen přímý postup, ale nakonec i celkové druhé místo.

Lidé všem šesti finálovým projektům poslali téměř 10 tisíc hlasů. Nejlepším tuzemským ekologickým a udržitelným projektem roku se stal kyjovský start-up MYCO, který se zaměřuje na výrobu obalových materiálů z houbového mycelia.

Wienerberger soutěžil s inovativním Wevolt X-Tile řešením solárního modulu, který je integrovaný do krytiny a nijak nenarušuje hmotu a estetiku střechy budovy. To majiteli stavby přináší krom využití energie z obnovitelných zdrojů i celou řadu dalších benefitů.

Slavnostní vyhlášení výsledků letošní soutěže E.ON Energy Globe odvysílala Česká televize v sobotu 22. října 2022 na programu ČT1. Ocenění za naši společnost převzal Daniel Frejvald. 

„Z umístění v soutěži E.ON Energy Globe mám velikou radost. Investovali jsme spoustu energie a času, abychom naše integrované moduly představili českému trhu. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří posílali své hlasy, a to nejen nám, ale všem projektům. Myslím si, že všechny byly vydařené,“ říká Daniel Frejvald, Product Manager společnosti Wienerberger.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*