Infoservis

Soutěž o nejlepší projekt již po desáté

Společnost Wienerberger odstartovala jubilejní 10. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ pro střední průmyslové školy stavební.

Do již 10. jubilejního ročníku vstupuje „Soutěž o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger s.r.o. Stejně jako v předchozích letech se mohou soutěže zúčastnit všichni studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních z celé ČR. Soutěžit budou o motivující finanční odměny, a zároveň si mohou porovnat své dovednosti se svými vrstevníky napříč republikou.

Studenti 3. ročníků se mohou v rámci 10. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“ se svými návrhy přihlásit do kategorie projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků pak do kategorie projekt občanské stavby. Dále se pak všichni mohou zúčastnit speciálního ocenění – nejlepší projekt s použitím produktů značky Tondach. Termíny pro přihlášení do soutěže a odevzdání soutěžních prací jsou 29. 4. 2019 pro kategorii projekt občanské stavby (vč. speciálního ocenění) a 17. 5. 2019 pro kategorii projekt rodinného domu (vč. speciálního ocenění).

„Jsme opravdu velmi rádi, že soutěž již slaví krásné desáté výročí a její obliba přitom stále roste. Hlavním cílem a smyslem této soutěže je koncepčně a dlouhodobě podporovat studenty středních průmyslových škol stavebních a stavební obory, a to se nám myslím opravdu daří. Rok od roku je úroveň odevzdaných projektů vyšší a často nás studenti překvapují, když vidíme, co dokážou ve svém věku vytvořit“, uvedl k soutěži Ing. Ivo Petrášek, člen poroty za společnost Wienerberger.

Soutěž opět probíhá ve dvou kolech – školním a celostátním. V prvním kole vyberou zástupci Wienerberger a Tondach společně s pověřenou osobou každé zúčastněné školy tři nejlepší práce z dané školy v obou soutěžních kategoriích a také jeden nejlepší projekt s použitím produktů společnosti Tondach, rovněž v obou soutěžních kategoriích. Všechny práce oceněné v prvním soutěžním kole automaticky postupují do kola druhého, kde se jejich hodnocením zabývá odborná porota skládající se ze specialistů Wienerberger a Tondach, zástupců mediálních partnerů soutěže a nezávislého experta v oboru stavebnictví.

Porota na základě hodnocení soutěžních projektů stanoví tři vítězné práce v návrhu rodinného domu a další tři v návrhu občanské stavby a také jednu vítěznou práci s použitím produktů společnosti Tondach v každé soutěžní kategorii.

Při hodnocení přihlášených výtvorů se hodnotitelé zaměřují na technickou a grafickou úroveň zpracování dokumentace, celkové prostorové a funkční řešení stavby, originalitu stavebně-technického řešení, rozsah využití výrobků firmy Wienerberger při konstrukčním řešení projektu a využití produktů Tondach při konstrukčním řešení projektu (pokud to stavba umožňuje, tj. stavba má šikmou střechu).

Pro studenty, jejichž práce budou v rámci soutěže oceněny, jsou připraveny zajímavé finanční odměny – v 1. kole získají studenti při umístění v rámci své školy na 1. místě 1.500 Kč, na 2. místě 1000 Kč a na 3. místě 500 Kč, a to v obou soutěžních kategoriích. Úspěšní autoři vybraní v rámci speciálního ocenění získají 1000 Kč. Ve 2. celostátním kole obdrží výherci za 1. místo 10 000 Kč, za 2. místo 5000 Kč a za 3. místo 3000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Studenti, jejichž projekty budou vybrány v rámci speciálního ocenění, získají 5000 Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků finále soutěže proběhne opět v rámci veletrhu FOR ARCH 2019 v expozici Wienerberger.

Přihlášku, pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na www.wienerberger.cz/soutez_skoly.
 
 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*