Infoservis

Soutěže o nejlepší projekt – společnosti Wienerberger – zná své vítěze

Dne 30. 7. 2018  vybrala odborná porota vítěze již 9. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“ pro studenty středních průmyslových škol stavebních, kterou pořádá společnost Wienerberger s.r.o.
 Do soutěže se přihlásilo celkem 167 studentů z 20 středních průmyslových škol stavebních z celé ČR a stanovilo tak nový rekord v celé historii soutěže. Sítem 1. školního soutěžního kola prošlo celkem 88 studentských prací, které postoupily do 2. celostátního soutěžního kola.
Odborná porota složená z doc. Ing. Františka Kulhánka, CSc. z Katedry konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha, Ing. Iva Petráška a Ing. Roberta Blechy ze spol. Wienerberger s.r.o., Ing. Víta Jirkovského a Rudolfa Pruse za spol. Tondach Česká republika s.r.o. a zástupců mediálních partnerů soutěže, hodnotila 55 projektů v kategorii „projekt rodinného domu“ a 30 prací v kategorii „projekt občanské stavby“. 17 prací se pak také ucházelo o speciální ocenění za použití střešní krytiny Tondach. Po důkladném zvážení nakonec porota stanovila pořadí projektů na prvních 3 místech a vybrala vítěze speciálního ocenění Tondach v obou kategoriích.
V kategorii určené pro studenty 3. ročníků („projekt rodinného domu“) zvítězil Milan Křupala ze SPŠ Zlín, 2. místo obsadil Vojtěch Niedermertl ze SPŠ stavební Ostrava, který zároveň získal i speciální ocenění Tondach a na 3. místě se umístila Gabriela Vaculíková ze SPŠ stavební Brno. Vítězem mezi studenty 4. ročníků (kategorie „projekt občanské stavby“) se stal Petr Matyáš ze SPŠ stavební Lipník nad Bečvou, 2. místo patří Elišce Novotné ze Střední školy stavební Třebíč a na 3. místě skončila Andrea Bočánková z VOŠ a SPŠ Volyně. Speciální ocenění Tondach získala práce Ivy Vašákové ze SPŠ stavební Brno.
„Rozhodování je rok od roku těžší, protože projekty studentů, kteří postoupili do druhého kola, jsou často na velmi vysoké úrovní. Při hodnocení se snažíme brát zřetel především na technickou a grafickou úroveň zpracování dokumentace a celkové funkční řešení díla. Roli hraje samozřejmě také originalita a rozsah využití výrobků Wienerberger a Tondach. Mnohdy to opravdu není jednoduché vybrat pouze tři nejlepší,“ uvedl Ing. Ivo Petrášek, člen poroty za společnost Wienerberger.
Vítězové celostátního kola obdrží za 1. místo 10 000 Kč, za 2. místo 5000 Kč, za 3. místo 3000 Kč a studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci speciálního ocenění Tondach, získají 5000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů a navíc získají ještě 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018, který se koná od 18. do 22. září 2018 na výstavišti v Praze – Letňanech. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola letos proběhne ve čtvrtek 20. 9. 2018 od 14 h na stánku společnosti Wienerberger.
Ukázky oceněných prací

Milan Křupala, SPŠ Zlín – 1. místo kategorie Projekt rodinného domu

Vojtěch Niedermertl, SPŠ stavební Ostrava – 2. místo a speciální ocenění Tondach kategorie Projekt rodinného domu

Gabriela Vaculíková, SPŠ stavební Brno – 3. místo kategorie Projekt rodinného domu

Petr Matyáš, SPŠ stavební Lipník nad Bečvou – 1. místo kategorie Projekt občanské stavby

Eliška Novotná, Střední školy stavební Třebíč – 2. místo kategorie Projekt občanské stavby

Andrea Bočánková, VOŠ a SPŠ Volyně – 3. místo kategorie Projekt občanské stavby

Iva Vašáková, SPŠ stavební Brno – Speciální ocenění Tondach kategorie Projekt občanské stavby
Další informace na: :  https://wienerberger.cz/sluzby/tisk/9.-rocnik-studentske-souteze-o-nejlepsi-projekt-spolecnosti-wienerberger-zna-sve-viteze

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*