Infoservis

Společnost CEMEX investuje do revoluční technologie 3D tisku


Gonzalo Galindo a Henrik-Lund Nielse

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. dnes oznámila, že CEMEX Ventures, její korporátní jednotka rizikového kapitálu a otevřených inovací, investuje do společnosti COBOD, světového lídra v oblasti 3D tiskáren pro stavebnictví. Tato investice je součástí strategie společnosti CEMEX, jejímž cílem je poskytovat zákazníkům vynikající služby umožněné digitálními technologiemi.

Společnosti CEMEX a COBOD v posledním roce spolupracovaly na inovacích v oblasti 3D tisku. Díky tomuto partnerství nedávno představily řešení 3D tisku, které využívá běžný transportbeton ve stavebním procesu. Toto řešení může přinést významné úspory oproti tradičním stavebním metodám 3D tisku a bylo zavedeno v několika zeměpisných oblastech. Prostřednictvím této investice společnost CEMEX posílí svou schopnost využívat technologii 3D tisku a přidá další cestu k řešení potřeb dostupného bydlení. Společnosti CEMEX a COBOD rovněž hodlají vyvinout další inovativní materiálová řešení pro aplikace 3D tisku.

Současné stavební metody 3D tisku se spoléhají na vysoce specializované a drahé malty. Společnost CEMEX představila vlastní skupinu příměsí nazvanou D.fab, která umožňuje efektivně přizpůsobit běžný beton pro výstavbu pomocí 3D tisku. Tato inovace příměsí vytváří tekutější a poddajnější beton, který usnadňuje aplikace 3D tisku. Tiskárny a odborné znalosti společnosti COBOD v kombinaci s příměsemi umožňují, aby beton okamžitě získal tvar.

Ilustační foto

„Investice do společnosti COBOD odráží naše zaměření na zákazníka a neúnavné soustředění na neustálé inovace a zlepšování. Ve spolupráci se společností COBOD vyvinula společnost CEMEX zákaznickou zkušenost v oblasti stavebního 3D tisku, která převyšuje vše, co bylo poskytováno v minulosti,“ řekl Gonzalo Galindo, vedoucí oddělení CEMEX Ventures a dodal: „Naše inovační úsilí nás staví do čela nových technologií, které přispívají k budování lepší budoucnosti.“

„Společnost CEMEX je pro nás již nyní důležitým partnerem. Společně jsme již nesmírně zlepšili 3D stavební tisk díky úspěšnému řešení D.Fab a hodláme pokračovat ve vývoji nových, inovativních materiálů pro budování lepší budoucnosti prostřednictvím materiálových řešení pro aplikace 3D tisku, které výrazně snižují náklady a čas výstavby,“ řekl Henrik-Lund Nielsen, zakladatel a generální ředitel společnosti COBOD.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*