Infoservis

Stavební výrobek – technologie roku 2019

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ABF vyhlásila výsledky 11. ročníku soutěže Stavební výrobek – technologie pro stavitelství a architekturu 2019.

Letošní motto: Dobrou stavbu mohou tvořit jen kvalitní výrobky a technologie.

Záštitu Známce kvality v roce 2019 udělili Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo životního prostředí ČR. Předsedou odborné poroty byl Ing. Petr Kučera, CSc. (Svaz zkušeben pro výstavbu), členy poroty Ing. Eva Štejfová (MPO ČR) a Ing. Ladislav Bukovský (ČKAIT).

Pevnost, zvuková izolace, tepelná akumulace, štíhlost a rychlá výstavba

Akustická cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená dostala Známku kvality
Akustická cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená obdržela stříbrnou Známku kvality, ocenění udělované Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství. Cenu převzal na slavnostním večeru 11. ročníku soutěže Známky kvality v Národním technickém muzeu obchodní ředitel společnosti HELUZ ing. Petr Stejskal.

Pevnost, zvuková izolace, tepelná akumulace, štíhlost a zrychlení výstavby – to jsou základní výhody cihel s jedinečným zámkem ve tvaru Z, akustických cihel HELUZ AKU Z 17,5 broušená. I díky tomuto zámku bylo dosaženo u omítnutého zdiva z těchto cihel hodnoty zvukové neprůzvučnosti Rw = 51 dB.

Zdivo z těchto cihel je určené pro nosné i nenosné konstrukce a je vhodné i pro stavbu dvojitých stěn mezi řadovými domy či dvojdomy. Při vložení 20 mm izolační vrstvy z minerální vlny takováto dvojitá stěna dosahuje hodnoty Rw = 68 dB.

Stejně tak se hodí tato cihla např. pro obezdívání šachet v bytových domech, pro příčky v bungalovech a pro jiné konstrukce vyžadující zvýšený požadavek na zvukovou izolaci.

Klíčová slova:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*