Infoservis

STRABAG získal mezinárodní Compliance certifikaci

Systém STRABAG Compliance

Jedenáct českých firem koncernu STRABAG prošlo certifikací Systému protikorupčního management a Compliance management systému.

Společnosti STRABAG a.s. a STRABAG Rail a.s., dvě největší stavební společnosti koncernu STRABAG na českém trhu, úspěšně prošly certifikačním auditem protikorupčního managementu (ISO 37001) a Compliance managament systému (ISO 19600). K tomuto auditu se připojilo i dalších devět koncernových firem působících na českém trhu. Firmy koncernu STRABAG jsou tak prvními zástupkyněmi českého stavebnictví, které získaly tuto mezinárodně uznávanou certifikaci prostřednictvím certifikačního orgánu Quality Austria.

Boj proti korupci

Certifikace navázala na již existující ucelený systém STRABAG Compliance, který obsahuje požadavky obou výše uvedených norem. Systém STRABAG Compliance je dlouhodobě budován a kontinuálně zlepšován v rámci integrovaného systému managmentu koncernu STRABAG SE. Cílem tohoto systému je předcházet nežádoucímu chování, které by bylo v rozporu s interními pravidly nebo právními předpisy, a případná porušení těchto norem odhalovat, řešit a vytvářet takové podmínky, abychom těmto případným incidentům předcházeli. 

Jedním z pilířů existujícího Compliance systému jsou pravidelná školení zaměstnanců, neboť právě správný úsudek a povědomí zaměstnanců jsou klíčem k úspěšnému přenesení firemních hodnot do každodenní praxe. Je proto důležité, aby pracovníci uměli rozpoznat situace, ve kterých by mohli sebe a svého zaměstnavatele vystavit riziku, a věděli, jak se v takové situaci správně zachovat.

V průběhu auditu muselo být jasně prokázáno, že protikorupční postupy a pravidla nejsou v koncernových společnostech pouze na papíře, ale že jsou skutečně součástí běžného života firmy.

Chránit firmu, zaměstnance i obchodní partnery

„Úspěšná certifikace je výsledkem našeho úsilí budovat zdravou firemní kulturu a maximálně chránit firmu, naše zaměstnance i obchodní partnery. Věříme, že tento náš systém a naše cesta budou inspirací pro další stavební společnosti. Sázíme na férové obchodní vztahy a věříme, že náš Compliance systém je důležitým nástrojem dlouhodobého rozvoje firmy. V našem podnikání spoléháme na schopnosti a znalosti našich zaměstnanců, na naše zkušenosti a technologickou vyspělost, a čestné jednání“, zdůraznil v této souvislosti Ondřej Novák, předseda představenstva STRABAG a.s.

Seznam koncernových společností, které byly certifikovány dle ISO 37001 a ISO 19600:

BITUNOVA spol. s r.o.

FRISCHBETON s.r.o.

Kamenolomy ČR s.r.o.

OAT s.r.o.

SAT s.r.o.

STRABAG a.s.

STRABAG Asfalt s.r.o.

STRABAG BMTI s.r.o.

STRABAG Pozemní stavitelství s.r.o.

STRABAG Rail a.s.

STRABAG Silnice a.s.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*