Infoservis

SWIETELSKY staví nový areál firmy Motor Jikov Green

Motor Jikov Green

Výrobce zahradní techniky Motor Jikov Green vybuduje nový areál pro montáž, prodej a servis v Homolích nedaleko Českých Budějovic. Společnost SWIETELSKY stavební nyní zahájila práce na téměř dvouhektarovém pozemku, kde bude zastavěno 2400 m2. Dokončení se plánuje na jaro 2023.

„Nová hala přispěje k modernizaci a zefektivnění výroby a vytvoří prostor k jejímu rozšiřování. Prodej vlastní techniky, jakou jsou zejména bubnové sekačky, představuje významnou část našeho obchodu, a nové investice si zaslouží,“ říká Tomáš Pelcl, provozní ředitel Motor Jikov Green.

 „Udělali jsme maximum pro to, abychom v komplikované době stavbu zvládli ke spokojenosti investora. Vedle cen je pro průběh prací klíčová i dostupnost materiálů a termíny jejich dodávek. To jsme řešili jako první hned v únoru po uzavření kontraktu,“ uvedl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih, SWIETELSKY stavební.

Na subdodavatelích záleží

Důležitá byla také včasná dohoda s klíčovými subdodavateli, aby si zajistili své kapacity na požadovaný termín. V předstihu se objednávaly třeba prefabrikované konstrukce a ocelové prvky, střešní trapézové plechy nebo sendvičové panely na opláštění haly.

Pro Motor Jikov Green, který činnost zahájil v roce 2012, jde o největší investici v desetileté historii. Umožní mu přestěhovat celé výrobní středisko z areálu v Kněžskodvorské ulici do moderních výrobních, skladových i kancelářských prostor. „Nové zázemí umožní lepší logistické uspořádání a chod celé firmy,“ dodal Tomáš Pelcl.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*