Infoservis

Techco-Electrics ETS v Teplicích rozšiřuje výrobu  

Rekonstrukci původní a přístavbu nové výrobní haly o ploše 500 metrů čtverečních, dokončila v Teplicích společnost Techco-Electrics ETS, vyrábějící rozvaděče nízkého napětí a betonové transformátorové stanice. Investice za 40 milionů korun probíhala 11 měsíců za běžného provozu a zajišťovala ji společnost Swietelsky stavební.

„Hlavně díky tomu, že jsme rekonstrukci i přístavbu rozplánovali s investorem na několik etap, zasahovali jsme do výrobního procesu co nejméně.  Je to samozřejmě logisticky velmi složité, ale očekávaný výsledek se dostavil – výroba se nemusela přerušovat,“ říká Miroslav Moj, ředitel ústecké oblasti závodu Pozemní stavby Západ Swietelsky stavební.

Podle Michala Arnolda, jednatele Techco-Electrics ETS, rozšíření provozního zázemí firmě umožní optimalizovat výrobní toky a nasadit do výroby inovativní prvky digitalizace a automatizace výrobního procesu. „Pomůže nám to ještě víc zefektivnit práci, což je v době přicházející ekonomické recese velmi důležité,“ uvedl jednatel.

Firma, která je součástí rakouské společnosti Tech-Co, v Teplicích působí od roku 1994 a zaměstnává přes 100 lidí. Zaměřuje se na výrobu rozvaděčů NN pro průmysl, energetiku a dopravní infrastrukturu, a také na speciální rozvaděče. Ty se například instalují do železničních vozů. Vyrábí rovněž betonové transformátorové stanice do 38,5 kV. „Nabízíme tedy řešení na míru v souladu s legislativou a technickými normami,“ dodal jednatel.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*