Infoservis

V době pandemie roste význam Stawebnice

Zavřené školy a studenti dychtící po poznání? Tomu je konec – je zde projekt interaktivní příručky pro budoucí stavební profesionály. Aplikace Stawebnice je určena pro studenty SOU a SPŠ stavebních, ale také zájemce o stavební obor a stavbu domů. Interaktivní učebnice pro budoucí profesionály v oboru hrubé stavby umožňující formou on-line aktualizace rychlý přenos informací o výrobcích, technologiích, systémových řešeních a inovacích z praxe do výuky.

Obsahuje příručku, kde jsou teoretické informace, dále cvičení, na nichž je možné danou látku procvičit a testy, které ověřují získané znalosti. Zajímavé tipy a rady jsou ukázány na videích. Uživatel se může přihlásit a tím si ukládat výsledky testů a cvičení. Pro učitele je připravena možnost zkoušení svých žáků přímo přes aplikaci.

O učebnicích pro stavební obory na středních školách a učilištích lze, že se dědí z generace na generaci. Tak staré, respektive zastaralé už jsou. Přitom stavební materiály a technologie udělaly za poslední roky pokrok, který lze přirovnat k přechodu od pevných telefonních linek k smartphonům. Neblahou situaci s absencí studijních materiálů by měla změnit aplikace Stawebnice, nová interaktivní online učebnice, kterou vytvořili odborníci ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Stawebnice je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště, protože s moderními stavebními materiály a technologiemi by měli pracovat vzdělaní řemeslníci. Využít ji lze i pro samostudium a zdarma si ji stáhnout do chytrých telefonů, tabletů či notebooků.

Vzhůru do škol

Internet a počítačová technika pomáhají při výuce snad ve všech oborech a zkrátka by neměli přijít ani mladí stavbaři. „Reakce učitelů jsou pochvalné, zejména pokud jde o obsahovou stránku Stawebnice. Kvůli zastaralosti stávajících učebnic používali k výuce všechno možné, včetně vysokoškolských skript, ale ta jsou pro střední školy a učiliště složitá. Stawebnice informuje o moderních materiálech a technologiích na úrovni odpovídající středoškolskému vzdělání,“ podělil se o reakce učitelů Ing. Zdeněk Kobza, produktový speacialista společnosti HELUZ, který novou aplikaci již představil na desítkách škol a učilišť. Informace obsažené v učebnici bude možné podle potřeby aktualizovat online.

Co je Stawebnice?
▪ je příručkou, která nestárne,
▪ je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště,
▪ obsahuje jak teoretickou, tak i praktickou sekci – vše doplněno o testy a jejich vyhodnocení,
▪ výborná pomůcka pro samostudium,
▪ je možno ji zdarma stáhnout.

Zdroj: Heluz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*