Infoservis

V Ostravě vyrostlo nové vývojové centrum zaměřené na robotiku

Provozní budova společnosti Ingeteam

Společnost Ingeteam začala v Ostravě využívat novou provozní budovu s výzkumným a vývojovým centrem zaměřeným na automatizaci a robotiku. Generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System.

Desetimetrová provozní budova společnosti Ingeteam vyrostla na ploše 520 m2 v areálu MSIC (Moravskoslezské inovační centrum) v blízkosti VŠB-TU v Ostravě-Porubě.

„Železobetonový monolitický objekt byl citlivě zasazen do okolní krajiny a nové prostory jsou propojené s původní budovou firmy průchodem. Dominantními prvky provozní budovy jsou velká okna s barevným členěním,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem stavby.

Třetina budovy

Třípodlažní objekt rozšířil především výrobní kapacity a prostory pro vývoj a testování vlastních řešení a produktů společnosti Ingeteam, která se v Ostravě věnuje komplexním projektům v oblasti průmyslové automatizace a robotiky.

„VaV centrum zabírá asi třetinu nové budovy. Mezi hlavní výzkumné a vývojové projekty patří například vývoj mechatronických a robotických řešení, vývoj aplikací Industry 4.0, využití virtuální a rozšířené reality a 3D tisků,“ popisuje některé z činností výzkumného a vývojového centra Tomáš Marten, ředitel společnosti Ingeteam, a dodává: „Zbylé prostory jsou využity pro výrobu elektro rozvaděčů, což přímo navazuje na naše projekční činnosti.“

Nové výzkumné a vývojové centrum nabízí uplatnění hlavně pro odborníky na robotiku, elektro projektanty, strojní konstruktéry a IT programátory. Předpokládá se také další rozšíření spolupráce s Fakultou elektrotechniky a informatiky na VŠB-TU Ostrava.

Projekt nové provozní budovy společnosti Ingeteam stál zhruba 40 milionů korun. Společnost Ingeteam a.s. z Ostravy je součástí nadnárodní skupiny Grupo Ingeteam s více než čtyřmi tisíci zaměstnanci ve 25 zemích světa.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*