Infoservis

V pražské Vinoři byl otevřen nový retail park

Společnost SWIETELSKY stavební s dvoutýdenním předstihem oproti smlouvě o dílo dokončila stavbu retail parku v Praze – Vinoři, který tak mohl být otevřen už 19. září. Na ploše 2.400 m2 prodejních ploch má své obchody například Billa, Drogerie dm, Super Zoo. Je zde i prodejna tabáku a obchod s oblečením Pepco. „Na stavbu jsme měli pouze šest měsíců, ale potvrdilo se, že při dobré organizaci práce a spolupráci dodavatele, projektanta a investora se lze vypořádat i s velmi náročnými termíny,“ uvedl Ondřej Krejčí, ředitel závodu Pozemní stavby Praha SWIETELSKY stavební.
20170918_182556
Retail parky, na rozdíl od nákupních center, představují spíše doplňkovou obchodní zónu s několika na sobě nezávislými obchody. Jejich obliba však stále roste, protože jsou vhodné i do menších lokalit, kde lidem umožňují rychlý a kvalitní nákup.
Společnost SWIETELSKY stavební prostřednictvím svého pražského závodu pro stejnou investorskou skupinu KPD Group a Exafin aktuálně staví ještě retail parky ve Vestci a v Praze 9 na Poděbradské, v areálu bývalých sběrných surovin. Retail park Vestec o rozloze 3.100 m2, bude dokončen v listopadu po šesti měsících práce. Na Poděbradské, kde stavba začala v září, pak v dubnu 2018. Ten nabídne 3300 m2 prodejních ploch a také objekt fast foodu na ploše zhruba 450 m2.
„Všechno to jsou projekty, pro které je charakteristické, že objekty se realizují jako nízkonákladové s maximálním zaměřením na účelnost, variabilitu a efektivitu,“ dodal Ondřej Krejčí. Přitom se ale důraz klade na využití moderních technologií vytápění a chlazení, kvalitní zateplení objektu a velké množství kultivované zeleně. Součástí projektu je vždy parkoviště proti vstupu. Snahou investora je mít vše v obdobném designu.
„Nejcharakterističtějším rysem pro všechny tyto projekty jsou ale velmi krátké termíny. Ty lze splnit jen na základě dostatečných odborných znalostí a zkušeností s tímto specifickým typem výstavby.“ uvedl Michal Weinreb, ředitel oblasti Jih závodu Pozemní stavby Praha SWIETELSKY stavební, pod něhož stavba těchto projektů spadá.
P01

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*