Infoservis

Vítězové Rigips Trophy 2022

Dům Na Topolce v Praze

Rigips Trophy je národním kolem mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy, jejímž cílem je ocenit kreativitu, dovednosti a kvalitu práce realizačních firem, které využívají technologii suché vnitřní výstavby. Za nejzdařilejší počiny byly 2. června 2022 v klubu Cabaret des Péchés v Brně označeny třeba bytový dům Na Topolce, čekárna Ústředního autobusového nádraží Zvonařka v Brně či aula Akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Rigips Trophy na soutěžních projektech oceňuje kvalitu řemeslného zpracování sádrokartonu, který představuje udržitelný, inovativní a lehký stavební materiál současnosti. Do tradičního klání se mohly hlásit nejrůznější projekty od rodinných domů, hotelů přes obchodní centra až po kulturní či sportovní zařízení. Letos měla soutěž nově celkem šest hlavních kategorií dle typu staveb – přibyla oblast oblíbených dřevostaveb.

Porotu letos oslnil projekt bytového domu Na Topolce v Praze, postavený dle projektu sdružení podnikatelů ArchiCon. Široké využití materiálů pořadatele soutěže, kontrast mezi surovým povrchem betonu a hladkou konstrukcí sádrokartonu vynesla projektu první místo v kategorii „Rodinné a bytové domy“ i absolutní vítězství napříč projekty. Realizaci projektu měla na svědomí realizační firma INTESTA CZ, s.r.o.

Druhé místo obsadil brněnský projekt Ústředního autobusového nádraží Zvonařka, realizovaný firmou QuickBulding, s.r.o., kde porotci ocenili designové použití sádrokartonových podhledů. Pražský a brněnský projekt obdržely hlavní cenu za nejvyšší počet hlasů, vedle toho postoupily do mezinárodního kola soutěže, které proběhne 28. dubna 2023 v řeckých Athénách. Třetí místo pak putuje realizační firmě Z & Ř STAVBY s.r.o., která stojí za rekonstrukcí Auly akademického centra Univerzity T. Bati ve Zlíně dle návrhu architekty Evy Jiřičné. Za absolutní vítězství obdržela realizační firma finanční dotaci 50 tisíc korun, druhé a třetí místo pak 30 a 20 tisíc korun.

Vítězem divácké kategorie, o kterém publikum rozhodovalo hlasovacími lístky, se stala Aula akademického centra Univerzity Tomáše Bati. Tento projekt uspěl i v on-line hlasování a stal se také vítězem ceny on-line hlasování.

Přehled vítězných projektů v jednotlivých odborných kategoriích:
Rodinné domy a bytové domy – Bytový dům Na Topolce v Praze, realizační firma INTESTA CZ, s.r.o.
Dřevostavby – Domy pod Pálavou v Klentnici, realizační firma AESPB Konsult s.r.o.
Společenské a kulturní zařízení – Kulturní dům Poklad v Ostravě, realizační firma Avatar group s.r.o.
Prostory občanské vybavenosti – Ústřední autobusové nádraží Zvonařka v Brně, realizační firma QuickBulding, s.r.o.
Hotely a restaurace – Grand Hotel Pawlik ve Františkových Lázních, realizační firma EU STAVBY s.r.o.
Školská zařízení – Aula akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, realizační firma Z & Ř STAVBY s.r.o.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*