Infoservis

Vodárenská společnost VaK Vyškov získala moderní zázemí


Celkový pohled na nový areál VaK Vyškov

Nový provozní a správní areál společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov je dokončen a koncem června v něm zahájilo provoz také zákaznické centrum.

„Nové řešení oddělilo vnitřní a veřejné části a zásadně zlepšilo prostředí pro zákazníky a poskytované obchodní a technické služby. Velmi ho oceňují i naši zaměstnanci, kteří zde našli pracovní zázemí odpovídající současné době,“ uvedl Jiří Piňos, ředitel Vodovodů a kanalizací Vyškov.


Čelní pohled na část hlavní budovy s parkovištěm pro zákazníky

Modernizaci, která vyšla na více než 120 milionů Kč, společnost JB Stavební zahájila v létě 2020 demolici původních garáží, skladů a administrativní budovy. Šlo o objekty ze 70. let, kdysi sloužící jako zařízení staveniště skupinového vodovodu. Současným potřebám tedy už dávno nevyhovovaly. Místo nich stojí tři nové – sklady mají 600 m2, garáže 450 m2 a správní a obchodní centrum, které je se 1680 m2 dominantou areálu. Současně se kompletně vybudovaly i nové inženýrské sítě a zpevněné plochy včetně parkoviště pro zákazníky.


Boční pohled na budovu VaK Vyškov

„Specialitou projektu jsou budovy a objekty převážně z pohledového železobetonu, doplněném rozsáhlými skleněnými plochami. Působí to velmi svěže a moderně,“ říká o projektu v centru Vyškova Jaromír Baláž, jednatel JB Stavební ze skupiny Swietelsky. Její součástí je brněnská firma od května 2018.

-red-

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*